Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2021.03.06 20:16 20:21

Fałszywe informacje włoskiej telewizji o wizycie papieża w Iraku

 
 

Papież Franciszek złożył wizytę apostolską w Iraku, ziemi skąpanej we krwi tysięcy męczenników sił ludowych i ich braci z Osi Oporu, w szczególności przywódców Kassem Soleimani i Abu Mahdi Al-Muhandis, którzy walczył w obronie świętych miejsc oraz chrześcijańskiej i islamskiej obecności w kraju.


 

Wiadomości o wizycie Papieża w Iraku i programy telewizyjne przeplatają się z „ważnymi” informacjami o festiwalu w San Remo i kronikami pandemii.
W programach telewizyjnych panorama miejsc usiana jest obrazami zniszczonych miast, zrójnowanymi budynkami, gruzami i wszystkimi śladami kraju, który przeżył lata wojny, okupacji i terroryzmu. To podczas gdy we włoskich relacjach telewizyjnych mówią o wizycie Papieża w kraju „dręczonym przez terroryzm” i „zagrożonym przez ISIS”.

W uproszczonej narracji korespondentów telewizyjnych wydaje się, że jedynym problemem, przez który przeszedł Irak, była wojna z ISIS, podczas gdy nie ma nawet wzmianki o amerykańskiej agresji wojennej, która miała miejsce w 2003 roku (pod pretekstem nieistniejących „broni masowego rażenia”) i zakończyła się w 2011 roku, a amerykańska okupacja tego kraju trwa nieprzerwanie przez około 18 lat.

Około 800 000 ofiar śmiertelnych (głównie cywilów), które były konsekwencją tej wojny, której pragnęła elita władzy w Waszyngtonie, oraz ogromnych zniszczeń spowodowanych konfliktem, który wyciął iracką klasę rządzącą, infrastrukturę i system szkolnictwa, jest całkowicie ukrywanych. Wszystko absolutnie przemilczane jako przeszłość do ukrycia, być może po to, aby nie sprawić przykrości „panom dyskursu”, tym, którzy zawsze dbają o „prawa człowieka”.

Zapomniano, że Irak przed wojną był krajem, który podążał drogą modernizacji i postępu z wydajnym systemem szkolnym, z rosnącym poziomem dobrobytu ludności, przy braku konfliktów religijnych i terroryzmu, o czym świadczyła obecność przedstawicieli różnych religii w rządzie Bagdadu (przypomnijmy choćby chrześcijanina Tāreqa ʿAzīzia, ministra spraw zagranicznych ) Terroryzm, konflikty etniczne i plemienne między różnymi społecznościami, sunnitami, szyitami, Kurdami, Jazydami, chrześcijanami Asyryjczykami rozpoczęły się później, po wojnie i były podsycane z zewnątrz przez mocarstwa zainteresowane rozbiciem kraju: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Izrael i Arabię ​​Saudyjską.

O tym wszystkim nie ma nawet wzmianki w raportach RAI i telewizjiach reżimu atlantyckiego, które być może czekają, aby powiedzieć, że wina wszystkiego leży po stronie Iranu, Rosji i Syrii, które sprzeciwiają się eksportowi „amerykańskiej demokracji”.

Służby starają się także ukryć fakt, że Papież spotykał się nie tylko z władzami Bagdadu i przywódcami religijnymi kraju (głównie szyitami), ale także z siłami oporu, milicją Mobilizacji Ludowej (pro irańskiej). ), że nienawidzą Stanów Zjednoczonych i czasami ich bombardują, ponieważ są wrogo nastawieni do obecności wojsk amerykańskich.
Są to te same siły, które broniły lokalnych społeczności chrześcijańskich w przeszłości, kiedy były oblegane przez ISIS, które było uzbrojone i wspierane przez regionalne potęgi (Arabię ​​Saudyjską i Katar) oraz amerykańskie służby wywiadowcze, zgodnie z odtajnionymi raportami Pentagonu i rewelacjami Clintona i innych członków rządu Waszyngtonu.

Papież spotkał się w szczególności z przywódcą ruchu ludowego oporu, Husseinem Al-Asadim, który przypomniał, że ofiary Soleimaniego i inżyniera Al-Muhandisa (zamordowanego przez USA) doprowadziły do ​​historycznej wizyty Papieża.
Sam Al-Asadi powiedział papieżowi Franciszkowi, że Irak to kraj, który został skąpany we krwi tysięcy męczenników sił ludowych i ich głównych braci oporu, zwłaszcza przywódców Kassema Soleimaniego i Abu Mahdi Al-Muhandisa, którzy walczyli w obronie miejsc świętych oraz chrześcijańskiej i islamskiej obecności w kraju. Jednak korespondenci RAI i włoskiej telewizji nie informują o tym.

Luciano Lago

Tekst oryginalny
https://www.controinformazione.info/le-informazioni-falsate-delle-tv-italiane-sulla-visita-del-papa-in-iraq/

( Nie wiem  jak przedstawiają wizytę papieża w Iraku "polskie" media bo nie oglądam ale podejrzewam, że tak samo. Jakby co to nasi (?) też tam w Iraku byli, żeby "krzewić" demokrację).

 
 
Tłumaczenie automatyczne. Wybór, korekta i redakcja J.R. 

 
240 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: papież Franciszek, Irak, agresja, USA.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…