Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2021.02.27 16:24

USA - zbrodnie przeciwko ludzkości

 
 

W ciągu ostatnich 50 lat świat był świadkiem zniszczeń spowodowanych wojnami toczonymi przez Stany Zjednoczone w różnych częściach świata, wojnami, które zdestabilizowały całe kraje i narzucając dyktat Waszyngtonu.


 

Rzeczywistość jest taka, że rząd Stanów Zjednoczonych jest rządem ludobójczym. We współczesnej historii są jedynym krajem, który użył broni atomowej przeciwko ludności cywilnej (Hiroszima i Nagasaki), broni chemicznej, jak w Nassirya w Iraku i w Wietnamie. 

Polityka imperialistyczna Stanów Zjednoczonych zrodziła niezliczone zbrodnie przeciwko ludzkości, które muszą zostać rozpoznane, ukarane i ujawnione, aby nigdy więcej się nie powtórzyły.
Jedną ze zbrodni imperializmu amerykańskiego jest blokada ekonomiczna, praktykowana przeciwko krajom i narodom. Nawet jeśli nazywa się to „embargo”, jest przestępstwem bowiem zagraża życiu, wolności, prawu do żywności i opieki jak również godność ludzi. Blokady, sankcje i embargo to formy zdradzieckiej, nielegalnej i bezprawnej wojny imperializmu, nawet jeśli wymyślają międzynarodowe traktaty i "prawa", aby ukryć ich konsekwencje. Te zbrodnie są obecnie popełniane przeciwko Jemenowi, Syrii, Wenezueli, Kubie i innym krajom, które "niesłusznie" nie uległy hegemonii Waszyngtonu.
Oblężenie ludności w celu pogodzenia się z głodem i chorobami i zmuszenia ich do wprowadzenia zmiany reżimu jest charakterystyczne dla polityki USA. Jest to ta sama technika, której Izrael używa od ponad jedenastu lat przeciwko Palestyńczykom w Gazie.

Wszystko, co zagraża życiu, wolności, prawom i godności ludzi, jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Haniebne jest zachowanie Europy i innych krajów zachodnich, które dołączają się do tych blokad ustalonych przez Waszyngton, demonstrując postawę służalczości wobec szefa. „Prawa człowieka” są wykorzystywane jako broń i pretekst do wojskowych interwencji lub sankcji; dla ludzi Zachodu prawa człowieka są ważne tylko wtedy, gdy dochodzi do stygmatyzacji rzekomych represyjnych działań prowadzonych przez antagonistyczne kraje USA, takie jak Rosja, Chiny, Iran, ale zupełnie nie istnieją, gdy dochodzi do ich łamania przez mieszkańców Zachodu lub z krajów sprzymierzonych, takich jak Arabia Saudyjska, Emiraty i inne monarchie Zatoki Perskiej, wiernych sojuszników Anglo - USA.

Zwalczanie blokad, embarga i sankcji to nie tylko kwestia „prawna”, ale jest to nieubłagana i radykalna walka polityczna przeciwko systemowi liberalnemu i jego operacjom agresji przeciwko narodom, które odmawiają poddania się. Niewątpliwie kapitalizm anglo-amerykańsko-syjonistyczny, rozwijając się po upadku ZSRR, poczuł się panem świata i stworzył najgorsze okropności i ucisk wobec narodów. Amerykańska pseudokultura, która jest typowym produktem eksportowym imperializmu Stanów Zjednoczonych, składa się z wulgarności, indywidualizmu, konsumpcjonizmu i relatywizmu moralnego: mieszanki elementów mających na celu zniszczenie społeczeństw i odurzenie umysłów młodszych pokoleń.

Upadek imperium amerykańskiego wraz z postępującą utratą wpływów politycznych i potencjału gospodarczego sprawia, że ​​elita władzy Waszyngtonu jest coraz bardziej zła na nowe wschodzące potęgi, które wyzwoliły się spod dominacji Stanów Zjednoczonych: Rosję, Chiny i Iran. Aby przywrócić swoją władzę, imperium nakłada sankcje, embarga i blokady jako „karę”. Na przykład blokada przeciwko Kubie jest najdłuższą znaną we współczesnej historii; pomimo niezliczonych wyroków skazujących nic się nie dzieje.
To samo dzieje się w przypadku Wenezueli i każdego, kto próbuje nawiązać więzi z obydwoma krajami lub chce dołączyć do Osi Oporu, złożonej z Syrii, Iranu, Hezbollahu i bojówek Huti w Jemenie. Aby Powszechna Deklaracja Praw Człowieka była prawdziwie aktualna, dziś potrzebna byłaby nowa Deklaracja.

Narody potrzebują rewolucyjnej deklaracji praw człowieka, która obejmuje opiekę narodów przeciwko ich prześladowcom.
Blokady i embarga są zbrodnią przeciwko ludzkości i muszą zostać powstrzymane, a ich sprawcy ukarani i zmuszeni do naprawienia szkód wyrządzonych na całym świecie.
Luciano Lago

Tekst oryginalny:
http://www.ilpensieroforte.it/mondo/4531-i-crimini-contro-l-umanita-del-potere-imperiale-usa-anglo-sionista

Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R.

 

 
1226 odsłon  średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: USA, syjonizm, embargo, blokada ekonomiczna.
Re: USA - zbrodnie przeciwko ludzkości 
Anna PK., 2021.02.27 o 21:29
Podczas wojny w Wietnamie, między 1962 a 1971 rokiem, wojsko Stanów Zjednoczonych rozpyliło prawie 20 000 000 galonów USA (76 000 m3) różnych chemikaliów - „herbicydów tęczowych” i defoliantów - w Wietnamie, wschodnim Laosie i części Kambodży w ramach Operacji Ranch Ręka, osiągając swój szczyt od 1967 do 1969 roku. Dla celów porównawczych basen olimpijski mieści około 660 000 galonów amerykańskich (2500 m3). Podobnie jak Brytyjczycy na Malajach, celem Stanów Zjednoczonych była defoliacja terenów wiejskich / leśnych, pozbawienie partyzantów żywności i ukrycia oraz oczyszczenie wrażliwych obszarów, takich jak okolice bazy. Program wpisał się również w ogólną politykę przymusowej urbanizacji poborowej, która miała na celu zniszczenie zdolności chłopów do utrzymania się na wsi, zmuszając ich do ucieczki do miast zdominowanych przez USA, pozbawiając partyzantów wiejskiej bazy wsparcia.

Rząd Wietnamu twierdzi, że 4 miliony jego obywateli było narażonych na działanie agenta Orange, a aż 3 miliony z jego powodu chorowało; liczby te obejmują ich dzieci, które zostały narażone. [4] Czerwony Krzyż Wietnamu szacuje, że nawet 1 milion osób jest niepełnosprawnych lub ma problemy zdrowotne z powodu skażonego Agenta Orange. [5] Rząd Stanów Zjednoczonych zakwestionował te dane jako niewiarygodne.

Według badań dr Nguyen Viet Nhan, dzieci z obszarów, w których stosowano Agent Orange, zostały dotknięte chorobą i mają wiele problemów zdrowotnych, w tym rozszczep podniebienia, upośledzenie umysłowe, przepuklinę i dodatkowe palce u rąk i nóg. [45] [46] W latach siedemdziesiątych XX wieku wysokie poziomy dioksyn wykryto w mleku kobiet południowowietnamskich oraz we krwi żołnierzy amerykańskich, którzy służyli w Wietnamie. [47] Najbardziej dotknięte obszary to górzysty obszar wzdłuż Truong Son (Long Mountains) oraz granica między Wietnamem a Kambodżą. Mieszkańcy dotknięci chorobą żyją w niespełniających norm warunkach z wieloma chorobami genetycznymi.
+en.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA - zbrodnie przeciwko ludzkości   
Jasiek, 2021.03.02 o 01:02
"Polityka imperialistyczna Stanów Zjednoczonych zrodziła niezliczone zbrodnie przeciwko ludzkości, które muszą zostać rozpoznane, ukarane i ujawnione, aby nigdy więcej się nie powtórzyły."

Stany to raz. To, że ogon macha psem -to dwa. Ale jest też trzeci poziom: cztery firmy: BlackRock, Vanguard, State Street i Fidelity. Pierwsza ma pod zarządem aktywa ponad 8 bln dolarów. Mogą kupić niemal wszystko i robić sobie marionetki niemal wszędzie. Zainwestowali w przemysł zbrojeniowy, chemiczny, a także pewnie i w farmaceutyczny.
BlackRock ma też oprogramowanie Alladyn śledzące chyba wszystkie wydarzenia ekonomiczne na całym świecie.
Ale w mojej głowie od razu rodzi się pytanie czy istnieją podobne algorytmy w innych dziedzinach życia.
Byłbym też zdziwiony, jeśliby się okazało, że to nie oni stoją za wystruganiem świrusa.
Tu link do vloga Ewy Paweli:
+www.youtube.com

Oczywiście 5*

Pozdro!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…