Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2021.02.12 21:21

Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej

 
 
Jaki rodzaj propagandy preferujesz, rosyjską czy amerykańską? 
 
Ponieważ żadna z nich nie jest rzeczywistą bezstronną prawdą (termin „propaganda” mówi sam za siebie) i ponieważ wydaje się ważne, abyś poznał rzeczywistą bezstronną prawdę możesz nie lubić żadnej. Ale to jedna z tych sytuacji, w których musisz dokonać wyboru, ponieważ powiedzenie rzeczywistej nielakierowanej prawdy w wystarczająco szczegółowy i rzeczowy sposób z pewnością uśpiłoby cię.Do tej pory nauczyłem się, jak utrzymywać słuchaczy w stanie przytomności, a dzieje się to poprzez opowiadanie historii - narracji, jeśli wolisz. Aby historia była interesująca, musi mieć głównego bohatera i jednego lub więcej antagonistów. Właśnie tak są połączone nasze małpie mózgi, więc nie obwiniaj mnie!

Mówiąc o mózgach, amerykańska propaganda wydaje się nieco martwa: działa uspokajająco, usypiająco, sennie i oszałamiająco (to poetycki termin zwany aliteracją). Wystarczy spojrzeć na te głupie nagłówki (nieco poprawione dla efektu):

• „Zły rosyjski dyktator truje czołowego rosyjskiego kandydata opozycji bronią chemiczną”

• „Zły rosyjski dyktator aresztuje czołowego kandydata rosyjskiej opozycji”

• „Miliony Rosjan protestują przeciwko aresztowaniu czołowego kandydata rosyjskiej opozycji”

• „Amerykanie gotowi nałożyć więcej sankcji na Rosję za otrucie i aresztowanie czołowego rosyjskiego kandydata opozycji, aby powstrzymać niemiecko-rosyjskie konsorcjum przed ukończeniem niezbędnego ekonomicznie gazociągu do Niemiec”.

Pozwólcie, że wam wyjaśnię, dlaczego ten atak amerykańskiej propagandy ma odwrotny skutek.

Przede wszystkim zwróć uwagę na główne użyte narzędzie retoryczne: powtórzenie. Wciąż pojawiają się frazy kluczowe, takie jak „Putin, zły rosyjski dyktator” i „główny kandydat rosyjskiej opozycji”. 

Według wielkiego nazistowskiego propagandysty Josepha Goebbelsa, „jeśli powiesz wielkie kłamstwo i powtarzasz je w kółko, ludzie w końcu w to uwierzą”.
Jeśli uważasz, że Putin jest złym dyktatorem lub Aleksiej Nawalny jest jednym z głównych kandydatów rosyjskiej opozycji, to Goebbels miał rację. Ale można też udowodnić, że Goebbels mylił się, jeśli uważamy, że 60% popularność Putina (od lipca 2020 r., według prozachodniego Centrum Lewady, zarejestrowanego zagranicznego agenta działającego w Rosji) czyni go bardziej popularnym niż jakikolwiek inny lider na świecie. Już sam ten mały fakt powinien posłużyć jako antidotum na Goebbelsa.

Innym charakterystycznym sygnałem, że jest się przedmiotem propagandy, jest użycie innego narzędzia retorycznego, zwanego antonomazją. Warto o tym pamiętać.
Oznacza to użycie epitetu, zwykle w sztucznym zamiast faktycznym znaczeniu.
Faktycznym określeniem byłby „Władimir Putin, Prezydent Federacji Rosyjskiej”. Antynomianski epitet to „rosyjski diaboliczny dyktator”.Faktycznym znaczeniem jest „Aleksiej Nawalny, skazany kryminalista, agent zagranicznego wywiadu”. Epitet antynomiczny to „główny kandydat rosyjskiej opozycji”. Czy widzisz różnicę?

Czytając lub oglądając wiadomości płynące ze Stanów Zjednoczonych (amerykańska propaganda), można by przypuszczać, że „Aleksiej Nawalny, główny kandydat rosyjskiej opozycji” jest więźniem politycznym, podczas gdy w rzeczywistości „Aleksiej Nawalny, skazany przestępca i agent na usługach  zagranicznych służb” został aresztowany za naruszenie warunków jego zwolnienia warunkowego po dwóch wyrokach skazujących za defraudację i oszustwo. Może został wrobiony, czy też stał się ofiarą zbiegu okoliczności?

Jeden z wyroków karnych Navalnego dotyczy oszukańczego zakupu drewna po sztucznie zaniżonych cenach od przedsiębiorstwa państwowego i jego odsprzedaży po cenach rynkowych, inkasując różnicę. Jego drugi wyrok karny dotyczy jego i jego brata, który pracował wówczas dla poczty rosyjskiego rządu. Bracia Navalny przekonali firmę Yves Rocher do uiszczenia dodatkowej opłaty za skorzystanie z ich specjalnych usług przewozowych zamiast usług pocztowych rządu rosyjskiego, tworząc w ten sposób oszukańczy interes, umieszczając koperty w innych kopertach i inkasując różnicę.

Obecnie toczy się przeciwko niemu wiele innych spraw cywilnych i karnych, od zniesławienia weterana II wojny światowej po podżeganie nieletnich do popełnienia nielegalnych czynów i sprzeniewierzenia ponad 365 milionów rubli (ponad 5 milionów dolarów).). W przypływie zazdrości strzelił też kilkakrotnie do nieuzbrojonego mężczyzny, celując w głowę, ale sprawę umorzono, prawdopodobnie dzięki koneksjom politycznym tej kobiety.
Rodzi to kilka pytań: dlaczego przyznano mu okres próbny nie po jednym, ale po dwóch różnych wyrokach? Dlaczego pozwolono mu opuścić kraj w okresie próbnym? Dlaczego rząd nie spieszy się z oskarżeniem go z innych powodów?

A co ważniejsze, czy Navalnego można uznać za kandydata opozycji? Skazani przestępcy nie mogą kandydować w rosyjskich wyborach, więc jak on może być kandydatem? Ponadto większość jego zwolenników to nieletni i zostali zachęceni do udziału w protestach przeciwko jego zatrzymaniu oglądając filmy na TikTok i YouTube stworzone specjalnie dla ich grupy wiekowej. Ci nieletni zwolennicy nie mogą głosować, ponieważ nie są pełnoletni. Jak kogoś, kto nie może kandydować i jest wspierany przez znikomą liczbę osób niebędących wyborcami, można uznać za wiodącego kandydata opozycji? Nieistotne, mówisz?
Mimo wysiłków organizatorów na ulice Moskwy i Petersburga wyszło zaledwie po kilka tysięcy osób. W takich gigantycznych miastach te wartości procentowe są zwykle zaokrąglane do zera.

Jak Nawalny mógł zostać otruty Nowiczokiem? Nowiczok to wojskowa broń chemiczna, zaprojektowana do szybkiego zabijania każdej żywej istoty na ogromnym obszarze. Jest to trucizna binarna, gaz powstały w wyniku zmieszania dwóch substancji chemicznych, który szybko się rozprzestrzenia. Gdyby Nawalny został otruty w swoim hotelu, hotel byłby pełen trupów. Gdyby został otruty w drodze na lotnisko, w samochodzie, którym jechał znaleziono by same trupy. Gdyby został otruty w samolocie, w którym zachorował, samolot rozbiłby się, ponieważ wszyscy pasażerowie i piloci zginęliby. Brak zwłok na każdym etapie jego różnych podróży świadczy o tym, że nie został otruty Nowiczokiem. A co ważniejsze, jeśli chodziło o zabicie go, dlaczego wciąż żyje? Czy mamy założyć, że ten toksyczny gaz może być podawany w homeopatycznej dawce wystarczająco niskiej, aby uniknąć zabicia nawet jednej osoby? Jeśli tak
to w jakim celu?

Odpowiedź na wszystkie te pytania jest taka, że ​​Navalny to nie tylko narzędzie amerykańskiej propagandy. To także narzędzie rosyjskiej propagandy.
Jako skazany przestępca nie może ubiegać się o jakikolwiek urząd. Jako polityk jest eunuchem z miłym falsecikiem.
Jako narzędzie zagranicznych (zwłaszcza amerykańskich) służb specjalnych i amerykańskiej propagandy wyświadcza Rosji ogromną przysługę. Wykorzystywanie przez nią zagranicznych mediów społecznościowych do przekupywania rosyjskiej młodzieży poprzez zapraszanie dzieci do wyjścia na ulice w celu nielegalnych demonstracji w trakcie pandemii, skłoniło rosyjską biurokrację do rozprawienia się z mediami społecznościowymi należącymi do zagranicznych właścicieli. Jeśli rozpatrywane obecnie ustawodawstwo zostanie przyjęte, to zagraniczne sieci społecznościowe stracą 10% swoich dochodów, jeśli nadal będą grzeszyć w ten sposób. Jest również prawdopodobne, że te sieci społecznościowe zostaną zakazane w Rosji, tak jak to już miało miejsce w Chinach i Indiach. Nie byłoby problemu: Rosja ma własne media społecznościowe, które są równie dobre.

Co ważniejsze, jako wysoko promowana (finansowana z zagranicy), ale całkowicie fałszywa i odrażająca postać, Nawalny siał spustoszenie w szeregach najbardziej legalnych sił opozycyjnych, niszcząc w dużej mierze każdy rosyjski ruch opozycyjny. Jest to przydatne, bo Rosja nie potrzebuje opozycji politycznej i naturalnie zmierza w stronę radzieckiego modelu, określonego hasłem „Naród i partia to jedno!”. Stany Zjednoczone skłaniają się również w stronę reżimu jednopartyjnego, w którym pełną kontrolę sprawują demokraci z deep state, a republikanom opadają spodnie z obawy, że zostaną oskarżeni jako wewnętrzni terroryści. To chyba powinno się wydarzyć, ponieważ globalny kryzys egzystencjalny wymaga jedności celów i nie jest dobrym czasem na sprzeciw i niezdecydowanie.

Wreszcie Nawalny oferuje rosyjskiej propagandzie pasywne zwycięstwo. Amerykanie myślą, że dzięki Navalnemu mają 4 asy i jokera (Navalny jest jokerem) w rękawie, podczas gdy tak naprawdę mają parę bezużytecznych dwójek. W tym wszystkim jest tylko jedno niebezpieczeństwo: kiedy Amerykanie zdadzą sobie sprawę, że Nawalny jest dla nich bezużyteczny, ale cenny dla Rosji, mogą spróbować go zabić (tym razem na dobte). Dlatego najbezpieczniejszym miejscem do utrzymania go przy życiu jest rosyjskie więzienie. Na szczęście liczba popełnionych przez niego przestępstw sprawia, że ​​założenie to jest całkowicie uzasadnione. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pozostanie w permanentnym zawieszeniu, służąc jako ostrzeżenie dla wszystkich przestępców opłacanych przez cudzoziemców, tak zwanych „głównych kandydatów opozycji”.

Gwoli ścisłości, co zrobić z amerykańskimi groźbami nałożenia dalszych sankcji na Rosję, ponieważ Nawalny naruszył jej warunki zwolnienia warunkowego? Domyślne rosyjskie stanowisko w sprawie sankcji brzmi „więcej sankcji, proszę!” Im więcej sankcji, tym lepiej dla Rosji, bo dają impuls do substytucji importu. Rosja poczyniła w ostatnich latach duże postępy w tej dziedzinie,  uniezależniając się od krytycznego importu. Następnym celem jest  zastąpienie eksportu surowców produktami o wysokiej wartości dodanej produkowanymi na rynek wewnętrzny. Nawet Ministerstwo Skarbu USA przyznało, że dalsze sankcje wobec Rosji są w najlepszym przypadku nieskuteczne.

Jeśli chodzi o skoordynowane wysiłki USA, aby udaremnić ukończenie rurociągu NordStream 2, powinniśmy zapytać Niemców, jak zamierzają pozostać potęgą przemysłową bez węgla (ponieważ jest brudny), bez energii jądrowej (ponieważ Fukushima), z wiatrem i słońcem (zmienne, a zatem zawodne) i bez taniego rosyjskiego gazu ziemnego, aby skompensować wahania wiatru i słońca oraz zapobiec awariom sieci energetycznej. To raczej niemożliwe.
I być może zrozumieli, że tak wychwalane „molekuły amerykańskiej wolności” w rzeczywistości nie istnieją. Ale to temat na inny dzień.

Dmitrij Orłow

Źródło oryginalne http://cluborlov.blogspot.com/2021/01/which-kind-of-propaganda-do-you-prefer.html

 
 
Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R. 

 
782 odsłony  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: propaganda, Nawalny, USA, Rosja.
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Alfax, 2021.02.12 o 22:41
☆☆☆☆☆

Trafne konkluzje.

Tak w sumie, to te wszystkie sankcje przyczyniły się i to w poważnym stopniu, do rozwoju rosyjskiej gospodarki rynkowej.
( Przed 2014 Rosja importowała nie tylko włoskie makarony czy francuskie sery ale nawet podzespoły do produkcji nowoczesnej broni). Oraz pamiętne Mistrale, które okazaly by się obecnie już przestarzałe. Dziś Rosja ma swojej produkcji i lepjej dopasowane do aktualnych potrzeb i dużo nowocześniejsze niż te dwa francuskie).
Tak produkuje swoje i to we wszystkich dziedzinach. Od spożywczej po przez nanotechnologie, przemysłową, militarną. Rosja z jej pełną tablicą Mendelejewa i na najwyższym poziomie nauką i uczonymi jak żaden inny kraj jest w 100 procentach samowystarczalna.

Dziś MSZ Ławrow jasno oświadczył że w przypadku złosliwych szkodliwych dalszych oszczerstw i działania Unii Europejskiej przeciwko Rosji gdy zagrożeniem będzie bezpieczeństwo i żywotne interesy Rosji to Rosja zerwie wszelkie kontakty z Unią a to będzie głównie ze szkodą dla Unii Europejskiej.

Teraz to już jest tylko kwestia przekroczenia czerwonej linii przez mafijny Zachód.

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.12 o 22:43
Trzeba czasami trochę przycisnąć i rozwiązania się znajdą.
Bo to lenie są te Ruskie. Nawet porządnie warknąć im się nie chce :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Alfax, 2021.02.12 o 22:54
Chciałbym bym by Polacy byli takimi leniami jak Rosjanie i w końcu produkowali tyle swoich własnych wyrobów jak Rosjanie w oparciu o własną myśl techniczną i technologie i tym samym zadbali o własne interesy a nie o interesy firm zachodnich włascicieli amerykańskich, niemieckich, francuskich czy izraelskich... . :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Alfax, 2021.02.12 o 22:57
Ale dodam, że jak ma się u władzy w Polsce wasali, sługusów obcych państw to nie ma szans na polską produkcję która mogła by konkurować z chińską czy zachodnioeuropejską.

Niestety,
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.12 o 23:04
W rozkradaniu i niszczeniu to "nasi" są mistrzami świata.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Wican, 2021.02.13 o 16:10
Polacy? PiS dał robotę w LOT Danielsowi. Z pensją okolo 60 000 zł miesięcznie. A tu się Glapińskiemu dziwili. Ten przynajmniej dawał robotę blondynkom. Nieważne, ze farbowanym, ale można zrozumiec faceta. Natomiast co robi Daniels w LOT? Czy to jeszcze polska firma faktycznie i formalnie? Czy właściciele mieszkają już za oceanem? Długonosi wiary handlowej, wyznania prawniczego
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Wican, 2021.02.13 o 16:13
Na PiSdzielców to działa, ta amerykańska propaganda. Zarówno na funkcjonariuszy, jak i trolli czy wyznawców.
A tutaj Andrzej Szcześniak:
"PGNiG ucieka w sny o potędze
Flota gazowców do operacji na całej kuli ziemskiej.

Ale fakt, Polska zobowiązała się kupować amerykańskie #LNG przez 20 lat, warunki koszmarne, więc coś z tym trzeba zrobić...
Pytanie czy za to płacił będzie zwykły Kowalski w zawyżonych rachunkach
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak amerykańska propaganda pomaga rosyjskiej 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.02.13 o 17:55
Masz rację.
Coraz częściej myślę, że PiS to jednostka chorobowa z zakresu psychiatrii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…