Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2020.12.29 16:11 16:13

IV rewolucja przemysłowa

 

Czyli po co wymyślono "pandemię"

 

Globalna elita finansowa, która ustawia nam świat i wybiera rządy rozpoczęła właśnie czwartą rewolucję przemysłową. To rewolucja technologiczna, która będzie oparta na sztucznej inteligencji, na rozszerzonej cyfryzacji 5G, ze zwrotem w kierunku „zielonej gospodarki” i przy niewielkiej przestrzeni dla gospodarki realnej.


 

Nie wszyscy są tego świadomi, ale ta rewolucja już się rozpoczęła. Nazywa się „Wielki Reset”. Aby zdefiniować to w dwóch słowach, i jak publicznie zadeklarowali jego organizatorzy, Wielki Restart polega na uporządkowaniu świata zgodnie z kryteriami wyznaczonymi przez globalną elitę finansową ustawiaczy świata, a mianowicie Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Światowe Forum Ekonomiczne i inne instytucje ponadnarodowe. Jest to proces trwający od jakiegoś czasu, ale pandemia Covid-19 przyspieszyła rozwój wydarzeń.

.
Należy zaznaczyć, że nie będą to tylko zmiany gospodarcze. Deklarowanym celem elity stojącej za Wielkim Resetem jest zaprojektowanie nowego modelu społeczeństwa opartego na koncepcjach takich jak stopniowe wygaśnięcie własności (oczywiście naszej, czyli drobnych właścicieli a nie ustawiaczy świata), zanik granic państwowych, burzenie państw narodowych, globalny obieg pracy, rozpad tożsamości kulturowych i ustanowienie nowego modelu produkcji opartego zasadniczo na cyfryzacji (inteligentna praca), sztucznej inteligencji i energii odnawialnej (zielona gospodarka).

Ustawiacze świata czyli dynastie tworzące elitę finansową, postrzegają ten projekt jako siłę przemian w kierunku świata zdominowanego przez siebie pod pretekstem ekologizmu, jak najbardziej fasadowego, który opiera się wyłącznie na zmianach klimatycznych, przedstawianych jako główny problem obecnego stulecia. A tak naprawdę stoją za tym kolosalne interesy.

.
W rzeczywistości projekt charakteryzuje się zastąpieniem przemysłu związanego z ropą „zieloną gospodarką” przedstawianą jako coś w rodzaju lepszego, czystego świata, w którym ludzie stracą możliwość socjalizacji i interakcji, a człowieka zastąpi maszyna, roboty i sztuczna inteligencja. Świat szalonych ludzi zdominowany przez maszyny.

Praca staje się towarem i jest oddelegowana do tego, kto zaoferuje najniższą cenę, gdziekolwiek by się nie znajdował co stanowi wielką korzyść dla posiadaczy kapitału.

To nie przypadek, że tzw. "smart working", praca na odległość rozprzestrzenia się i dominuje w tym nowym systemie, wyniesionym do rangi nowego systemu pracy, w którym prywatne mieszkanie staje się biurem a nawet klasą szkolną z ogromnymi konsekwencjami dla psychiki pracowników i uczniów.

.
Ustawiacze świata, ustami swoich marionetek zwanych "politykami" i podporządkowanych im medialnych presstytutek mówią otwarcie - "nic nie będzie już takie jak kiedyś" i musimy przygotować się na "nową rzeczywistość". Oczywiście nie mówią nam, że w tej "nowej rzeczywistości" nie przewidzieli dla nas zbyt wiele miejsca...

.
Dorozumianym warunkiem zaistnienia tego nowego porządku globalnego jest to, że ważne decyzje przestają być w rękach państw i przechodzą do sfery instancji globalnych, ponadnarodowych, zdolnych do zarządzania zjawiskami przekraczającymi możliwości suwerenności narodowej.
Wśród tych zjawisk jest również migracja, która jest przewidziana i wspierana przez instytucje ponadnarodowe jako konieczna i niezbędna do zastąpienia części rdzennych populacji przybyszami z innych kręgów kulturowych i religijnych w celu stworzenia nowego typu człowieka. Takie próby już były, choćby homo sovieticus. Ma powstać nowy, globalny człowiek, pozbawiony tożsamości i własnej, narodowej kultury. Łatwiejszy do zarządzania i przystosowany do nowego stylu życia. Rzeczywistość, która już się materializuje dzięki polityce forsowanej przez ONZ, organizacje pozarządowe finansowane przez Sorosa i instytucje międzynarodowe.

W praktyce wszystkie niedawne „globalne” polityki, od transformacji imigrantów społeczno-ekonomicznych w „uchodźców” po reorientację polityki przemysłowej w imię „kryzysu klimatycznego”, zawdzięczają swój fundamentalny impuls tym ponadnarodowym ustawiaczom świata. Prawdziwą nowością jest to, że te przypadki, oprócz funkcji o charakterze ekonomicznym, które pełniły do ​​tej pory, chcą teraz przyjąć funkcje natury politycznej, a także moralnej.

Ostatecznym celem elity finansowej jest reorganizacja porządku światowego, dekretacja de facto unicestwienia granic narodowych, ustalenie dominujących wartości w sensie liberalnym i globalistycznym, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli urodzeń, równości płci, eugeniki i LGBT.

.
W miejsce starego porządku obejmującego przede wszystkim starożytne wierzenia, starą moralność, tradycyjną etykę i kultury, ma powstać świat zdominowany przez panów pieniądza, władców otwartego i globalnego rynku, czyli przez tych, którzy rządzą polityką ponadnarodowych instytucji finansowych i globalnych korporacji.

.
Prawdziwym, głównym problemem napędzającym to wszystko jest kwestia ogromnego zadłużenia, tego światowego zadłużenia, które w 2019 roku wzrosło do 255 bilionów dolarów, czyli 322% światowego PKB. A pandemia Covid-19 jeszcze się wtedy nie rozpoczęła.
Jedyną opcją jest drukowanie większej ilości pieniędzy i zaciągnięcie jeszcze większego długu. Ponieważ spłata całego długu jest dosłownie niemożliwa, cały system pozostawia się wierzycielowi. Wierzyciel, który nie zażąda zwrotu pieniędzy (nie potrzebuje ich, ponieważ to on je tworzy i rozprowadza), a jedynie odsetek, aby maszyna działała.
Z tego powodu dyrektor Światowego Forum Ekonomicznego postrzega pandemię jako niezwykłą okazję do uporządkowania całego globalnego systemu finansowego.

.
Jest to w istocie wielka magiczna recepta nowego kapitalizmu finansowego na wyjście z ogromnych baniek spekulacyjnych, które skończyłyby się nieuchronnym krachem na skalę globalną. Dlatego finansista i spekulant George Soros zaproponował Europejskiemu Bankowi Centralnemu swobodne pożyczanie pieniędzy, nie oczekując zwrotu. Nie wspominając już o tym, że jest to ten sam powód, dla którego MFW i EBC tak hojnie dały zielone światło dla niczym nie ograniczonego finansowania deficytów państw. mogą tworzyć pieniądze w nieograniczony sposób, aby wypełnić luki budżetowe państw. Ten boski przywilej kreowania czegoś z niczego, czyli w tym przypadku pieniądza ma przysługiwać wyłącznie ustawiaczom świata. Państwom od tego wara!

.
Ten nowy dystopijny porządek, zdaniem promotorów, narzuci się w imię wyższości technologii i „nauki” oraz dla "dobra ludzkości".
Władcy pieniądza i „dobrobytu” będą tymi, którzy narzucą światu wybory po "pandemii".

Czy mamy jakiś wybór? Opcje są dwie - zaakceptować i cierpieć lub odmówić i zbuntować się.

 

 
701 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Manipulacja inżynieria społeczna, propaganda.
Re: IV rewolucja przemysłowa   
Andrzej.Madej, 2020.12.30 o 05:01
Esencjonalnie można skomentować Twoje zestawienie (za Rafałem Ziemkiewiczem): Kapitalizm połączony z Socjalizmem zrodził Feudalizm.

Pytanie czy Polska wpisze się bezwolnie w ten trend wykorzystania komercyjnego rozwoju wiedzy do centralnego sterowania zasobami (kapitałem finansowym + ludzkim), czy postawi swoje zasady, standardy i procedury solidarnego rozwoju wiedzy dla wspólnotowego kierunkowania zasobów.
O czym zacząłem pisać tutaj:
+xn--niepodlegy-i0b.pl
A dokończę jutro.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.30 o 13:20
Nie ma już żadnej "wspólnoty". Jest nowe ORMO i reszta.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 18:15
jaka wspólnota? Zdalnie rozwalają resztówki polskości
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa   
Andrzej.Madej, 2020.12.30 o 18:57
Pisze Pan:
"Zdalnie rozwalają resztówki polskości " ...

Cyfrowe poszerzenie kultury jedne wspólnoty rozwali inne wzmocni.
Jeżeli ktoś myśli, że wzmocnienie ktoś naszemu narodowi przyniesie na tacy, bo tak by było moralniej, to się myli.

Niestety w znakomitej większości tekstów "po prawej stronie Internetu" czuję taką życzeniowość.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 19:26
Zdalność rozwala kontakty międzyludzkie. Mam córkę w liceum a syn na I roku studiów. Jak tak dalej pójdzie to on ze studiami da se spokój. Juz chce od drugiego semestru iść na zaoczne i do pracy. Aby miec kontakt z ludźmi. To co sie dzieje to realizacja planu.Łatwiej sterować zatomizowanym społeczeństwem
Polecam film V jak Vendetta
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa   
Andrzej.Madej, 2020.12.30 o 20:39
Pisze Pan:
"Zdalność rozwala kontakty międzyludzkie."
Wszystko prawda, mam wnuka w pierwszej klasie i widzę jak się wyklucza z grupy. Rodzice szukają im spotkań w soboty/niedziele. Dziadkowie jakoś pomagają. Nie ma się co poddawać ...

Miałem też kilkanaście rodzinnych/towarzyskich spotkań w sieci. To trzeba jakoś przepleść z realem, nie wiem jak, szukam.

Jakoś trzeba uciec od kontroli rozmów. Wprowadzić karną odpowiedzialność za podsłuch.
Dużo problemów, ale da się o nich myśleć po ludzku ...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.30 o 20:24
Doskonale pamiętam Andrzeju, że od lat byłeś za wprzegnieciem informatyki do służby zdrowia. Ale ja zawsze rozumiałem to jako dodatek i pomoc normalnej służbie zdrowia a nie jako nową rzeczywistość.
Jak można badać pacjenta przez telefon? W ten sposób zdiagnozowano u mojego kolegi świrusa.
Po południu, za ciężką kasę, lekarze już nie boją się pacjenta...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa   
Andrzej.Madej, 2020.12.30 o 20:45
Przed II Wojną Światową usługa telemedyczna była w Polsce najwyżej wycenioną usługą medyczną. I tego się trzymam.

Telemedycyna jest super, ale po pierwsze musi być współpłatna. Bez współpłatności to albo będzie naciągnie jeleni na lichotę albo układanie wybranych do kolejki przez państwową administrację. Czyli albo dżuma albo cholera. I taki stan mamy tu i teraz.

Ale moim zdaniem to minie ...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.30 o 20:59
Ale mi chodzi o osobisty kontakt lekarza z pacjentem!
Jak można osłuchać przez telefon?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa   
Andrzej.Madej, 2020.12.30 o 21:43
Jak chcesz wchodzić w detale ...

Sensowny, doświadczony, prywatny pediatra 50% porad od zawsze daje przez telefon. Jak trzeba każe przywieść dziecko. Na pewniaka 24/24 i w czasie wakacji też.
To dało się organizować jeszcze przed e-receptą, e-zwolnieniem, Indywidualnym Kontem Pacjenta. Teraz jest prościej i efektywniej. Barierą dla skalowania efektywności jest przestarzały system finansowania ochrony zdrowia.

Jutro (za kilka godzin) napiszę o tym nieco więcej w Petycji do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 11:12
Tutaj trzeba gromadzić sznury. Drzew wystarczy na zdrajców. Nie wiem czy katów starczy, bo Polacy stali się zniewieściali, poza tym wielu popiera antynarodowe działania.
Rząd zwolnił zagraniczne banki z podatkow od zysków.
A, Polacy nie mogą nocować w hotelach, ale żołnierze armii sojuszniczych mogą.Nie dość, ze PiSdzielcy to zdrajcy to też kretyni. Wprowadzili coś, że w hotelach w okolicy Sylwestra, pracownicy stacji telewizyjnych, którzy mają koncesję, mogą korzystać z hoteli. We własnej aroganckiej głupocie nie zauważyli, że tak to działają na rzecz TVN i Polsatu. Bo TVP nie musi mieć koncesji. Czyli, gdyby literalnie stosować PiSiackie prawo, to pracownicy TVP nie mogą korzystać.
Ot, PiSiacka mądrość.
Pomrawer gada, że nie ma godziny policyjnej a Niedzielski grozi. Od kiedy to minister zdrowia wydaje polecenia policji? A karakan Kamiński się schował, jak zwykle. Tchórzliwy charakter.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.30 o 13:18
W języku polskim nie ma wystarczająco wulgarnych słów na określenie tych łajdaków i tego co robią.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 14:00
Jutro idę do znajomych na Sylwestra. Na pewno będzie więcej psób niz bezprawne wymysły PiSdzielców. Znajomi mają sąsiadów wariatów i kapusiów. Czyli interwencja możliwa. Bo na donos musi policja reagować. Ale do domu wpuszczeni bez nakazu nie zostaną. Chyba, ze któryś oleje służbę i będzie miał chęć na kielicha. Gości ugościmy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.30 o 21:01
Pewnie oleją :)
To jest plus mieszkania na głębokiej prowincji.

Szampańskiej zabawy i na pohybel zbrodniarzom!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 23:28
I na balu nie będzie żadnego tchórza i marudy. Ludzie o różnych pogladach, ale nie zgadzający się na obecny zamordyzm. Jak policjant byłby upierdliwy (mało prawdopdobne, bo skondinąd wiem, że na cały nasz powiat tylko 2 radiowozy bedą jeździć i dyżurny na komisariacie (powiat około 35000 ludzi). Nie ma chętnych. Kiedyś kolega policjant miał pecha bo w miasteczku doszło do zadymy i z 30 chlopów ruszyło na radiowóz. Strzelił w powietrze 2 razy i tłum się wycpfał. Ale on za te 2 strzały to pół roku sie tłumaczył. I juz nie ma chętnych aby patrolowac okolice w Sylwestra.Ci co mają już jakiś dłuższy staż to się wykręcaja, a młodych się wkręca i jednego starszego pasjonata (nawet dom se pomalował na niebiesko). Będzie wesoło. I żadnej maski w drodze na balangę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.31 o 15:36
W razie czego spisałem sobie też 231 kk o nadużyciu uprawnień.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 14:14
Teraz pandemia bo ludzie uodpornili się na zagrożenie terroryzmem. gdy żaden terrorysta nie przeżywa, aby nie stanąć przed sądem. Wczoraj leciał fajny film z Crowe i z di Caprio "W sieci kłamstw". Tam jest pokazane, ze aby dojść do jednego terrorysty, stworzono drugiego. Znaleziono Araba architekta, który duzo podrózował. CIA zaczęła mu dokonywać przelewów z fikcyjnych kąt. I dokonali zamachu na własną bazę w Turcji (gdzie wcześniej usunięto ludzi). Ogłoszono, że powstała nowa organizacja, szybko "ujawniono" powiazanai architekta. Sądzę, ze współcześni terroryści, chocby ten który miał zabic polskiego kierowcę, a potem został ustrzelony we Włoszech to własnie jeden z takich tragicznych "architektów". Ale to przetsało działać to zrobiono epidemię. A przez dekady psucto język
Moje poglądy 30 lat temu uchodziły za normalne-umirakowane. 20 lat temu juz byłem skrajnym konserwatystą. 10 lat temu byłem nacjonalistą, a dzisiaj już jestem faszystą i nazistą. A ja pogladów wcale nie zmieniłem. To inni zmienili rozumienie pojęć.
A "pierwsze było słowo".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.30 o 16:49
Ze mną dokładnie tak samo :)
Kiedyś jeszcze próbowałem dyskutować z ludźmi na żywo. Mam taką pracę, że ciągle spotykam nowych. Szybko jednak okazało się, że z większością nie warto dyskutować bo mają zryte berety propagandą. Widać to zwłaszcza teraz, w czasie "pandemi". Rozmawiam jedynie z tymi niezdecydowanymi bo tylko ich można jeszcze jakoś uratować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: IV rewolucja przemysłowa 
Wican, 2020.12.30 o 22:57
Trochę o PiNokiu:

+www.prokapitalizm.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Manifest
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
więcej…