Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2019.08.01 17:27 17:28

Dlaczego Iran nie kłania się USA?

 
 

Iran, jak wszystkim wiadomo, został zaliczony przez samozwańczego żandarma świata - USA do tzw."osi zła". Żeby zbytnio się nie rozwodzić starczy powiedzieć, że do "osi zła" należą państwa, które nie godzą się, w odróżnieniu np od Polski, na dyktat i klękanie przed samozwańczym hegemonem. 


 

 Takie państwa są stygmatyzowane, poniewierane przez mainstreamowe media syjonistyczne, napadane, grabione z bogactw a ludność cywilna jest zabijana albo, w najlepszym przypadku, ucieka z domów. Najczęściej do Europy. Teraz padło na Iran.

Na początku lat 50' w Iranie powstał reformatorski rząd Mohammada Mossadegha, który znacjanalizował Angielsko-Irańską Kompanię Naftową. Mówiąc w skrócie, odciął od koryta byłych kolonizatorów i oddał bogactwa Iranu narodowi. Jak łatwo się domyślić, taki świętokradczy manewr nie mógł się spodobać dotychczasowym beneficjentom i zaczęli ryć. Dzięki sprawnej akcji CIA i MI6 przeprowadzono zamach stanu, w wyniku którego Iran dostał w arendę Mohammad Reza Pahlavi. Wprowadził terror,przy pomocy tajnej policji SAWAK tępił bezwzględnie opozycję dzięki czemu stał się bliskim i wiernym "sojusznikiem" USA. W 1979, gdy czara goryczy już się przelała, wybuchła w Iranie Rewolucja i władzę przejął ajatollach Ruhollah Musavi Chomejni, przebywający od 1963 na wygnaniu we Francji. Od tego czasu Iran miał już tylko pod górkę. Bogactwa Iranu wróciły znowu pod kontrolę Irańczyków. 

Największym wrogiem Iranu, który dąży za wszelką cenę do zniszczenia tego pokojowego kraju jest Izrael. Biorąc pod uwagę znany fakt, że to Izrael kreuje amerykańską politykę zagraniczną na Bliskim Wschodzie nie można się dziwić, że to właśnie USA są wkręcani w konflikt i napuszczani na Iran. Izrael to taki niedorozwinięty bandyta, który chowając się za plecami największego łobuza na podwórku, USA, chce złatwiać swoje interesy cudzymi rękami, także polskimi.
USA, jako wierny sługa Izraela i w ogóle syjonizmu nęka Iran jak się da, na razie głównie ekonomicznie choć cały czas potrząsa szabelką. Nie na wiele to się zdaje bo Iran jakoś nie chce klęknąć przed Panami Świata a potrafi być nawet tak bezczelny, żeby zestrzelić amerykańskiego drona szpiegowskiego za prawie 200 zielonych baniek.
Co powoduje, że Iran, zamiast paść na kolana, jest taki hardy? Powodów jest kilka. Polityczne to takie, że naród irański, mimo że istnieje tam silna opozycja wobec obecnych władz, w obliczu zagrożenia istnienia państwa potrafi się zjednoczyć. Następny polityczny powód to sojusz z Chinami (największy odbiorca irańskiej ropy), z Rosją oraz ostatnio nawet z Turcją, która jest już jedną nogą poza NATO.
Z przyczyn militarnych należy wymienić w pierwszym rzędzie sojuszników w Syrii, Iraku, Jemenie oraz libański Hezbollach. To agrasja na Syrię, sponsorowana przez USA, Wielką Brytanię, Arabię Saudyjską pod nadzorem Izraela spowodowała daleko idącą konsolidację sojuszników Iranu. W każdym razie Iran nie jest sam w razie czego. Niezwykle ważnym elementem układanki jest fakt, że Iran sam produkuje swoje czołgi, rakiety oraz należy do klubu państw, które są w stanie wejść w posiadanie broni jądrowej. Jakie to jest ważne dla zniechęcenia potencjalnego agresora niech świadczy przykład małej Korei Północnej, która bardzo szybko potrafiała postawić Trumpa do pionu.
Największym jednak atutem Iranu jest fakt, że zmiana reżimu w wyniku zamachu stanu jest niemożliwa a przynajmniej mocno utrudniona bowiem w Iranie istnieje demokratyczny system wyboru władz. Iran to nie Arabia Saudyjska.
Iran jest gotowy do wojny totalnej z USA/Izraelem. Zresztą irańczycy mówią otwarcie - zbrojny atak ze strony USA oznacza natychmiastowe zniszczenie Izraela. Izraelowi nie pomoże nawet nielegalnie posiadana broń jądrowa.

 

 
2620 odsłon  średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Iran, USA, Izrael, wojna.
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA?   
Ikulalibal, 2019.08.01 o 18:22
//W 1979, gdy czara goryczy już się przelała, wybuchła w Iranie Rewolucja //

Rewolucje nigdy same z siebie nie wybuchają nawet wtedy kiedy czara goryczy przybiera rozmiary oceanu.Rewolucje wybuchają dlatego że "gdzieś" istnieje "jakaś siła" której zależy aby sprawy przybrały taki obrót.Nie inaczej było w Iranie.
Sprawujący władzę z anglosaskiego nadania szach Reza Pahlavi na przestrzeni trzydziestolecia realizował politykę państwa świeckiego.Szanującego tradycje ale zdecydowanie świeckiego.
Politykę taką pomagała realizować niezwykle brutalna bezpieka SAWAK +pl.wikipedia.org Dzięki działaniu SAWAK-u udało się spacyfikować ważniejszych liderów religijnych w tym samego Chomeiniego który zmuszony był do emigracji.Skokowy wzrost religijności w Iranie służył demonstrowaniu pozycji politycznej.No i git.Wszystko było pod kontrolą.Ale niespodziewanie ruscy weszli do Afganistanu i USA z przyczyn geograficznych pilnie potrzebowało terytorium Iranu do szkolenia bojowników,transportu sprzętu wojskowego,baz dla mudżahedinów.Tym czasem szach stawał okoniem bo faktycznie cenił sobie świeckość państwa i nie chciał na swoim terenie religijnych ekstremizmów.
Cóż tedy pozostało amerykanom innego jak nie wymiana zużytego już szacha na osobistość wprawdzie też już nie młodą ale reprezentującą idee w tym momencie bardzo przydatne.Więc sprowadzili charyzmatycznego Chomeiniego i w momencie kiedy już prawie byli pewni że znów mają swoją marionetkę to on (ten okropny chomeini) powiedział im:"WSZYSCY WON !" Anglosasi byli w szoku.Nie spodziewali się czegoś podobnego.Liczyli że za pomocą tego fanatycznego dziadka będą kontrolować całą Azję a tymczasem sami sobie stworzyli nieprzejednanego wroga w formie Islamskiej Republiki Iranu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
interesariusz, 2019.08.01 o 18:30
Jeśli nawet rewolucje są tak zależne od "siły sprawczej", to co dopiero myśleć o zmianie władzy w wyniku wyborów?

Czy słusznie robią ci, którzy nie chodzą?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Jarosław Ruszkiewicz, 2019.08.01 o 18:36
Z tą czara goryczy to eufemizm. Wiadomo, że musiały istnieć warunki. Irańczycy mieli dość szacha i rewolucja miała poparcie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Wican, 2019.08.01 o 19:02
Jedną z sił napędowych rewolucji byli komuniści. W zasadzie, szah pozostał osamotniony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA?   
Ikulalibal, 2019.08.01 o 19:17
" W zasadzie, szah pozostał osamotniony"

Pozostał osamotniony i wkrótce zmarł (można powiedzieć że w samą porę) bo tak kończy każdy polityk który "flirtuje" z anglosasami.Nikt tak koncertowo jak oni nie zdradza,wystawi do wiatru,puszcza w trąbę czy co tam jeszcze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Wican, 2019.08.01 o 19:20
Faktycznie. Nawet Saudowie czy Francuzi pozwolą swoim sojusznikom dożyć końca na bogato. Chociaż czasem ci byli sojusznicy to zbrodniarze. Saudowie udzielili azylu Idi Aminowi a Francuzi Bokassie.
A Amerykanie się pozbywają świadków swoich zbrodni
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Wican, 2019.08.01 o 19:01
Tam była też inna kwestia. Do Pahlaviego była duża niechęć społeczna. A w Iranie władca najpierw obawiał się koalicji ajatollahów z "bazarem", a był jeszcze jeden groźny czynnik. Mianowicie Tudeh-tamtejsza partia komunistyczna. Ona równiez wzięła udział w rewolucji. Amerykanie bali się, że władzę obejmą tam dobrze zorganizowani komuniści w koalicji z tzw. mudżahedinami ludowymi. I wtedy ZSRR zdobyłby bardzo ważny przyczółek w regionie. Z dwojka złego woleli już Chomeiniego, który jednak postawił na niezależność i po wypędzeniu szaha, rozprawił się z komunistami. A mudżahedini ludowi z czasem zostali zinfiltrowani przez zachodnie służby i już od dawna są na smyczy globalistów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA?   
Ikulalibal, 2019.08.01 o 19:42
//Tam była też inna kwestia.//

Kwestia jest zawsze ta sama choć niekoniecznie taka sama.
Sprawy Angielko-Rosyjsko-Perskie mielą się w różnym tempie i kierunku z godnie z rytmem Wielkiej Gry +pl.wikipedia.org
/ To, co było, jest tym, co będzie,
a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie:
więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem/
Komunizm,i wogóle idee,są tu bez znaczenia, wszak gra rozpoczęła się w momencie kiedy przeciwnicy wyznawali idee monarchizmu.Jakaś niepojęta,może nawet mistyczna,siła sprawia że bez względu na zmieniające się okoliczności ciągle dzieje się ta sama historia.Jak w "Dniu Świstaka"

//I wtedy ZSRR zdobyłby bardzo ważny przyczółek w regionie.//

Czy taki jak Radziecka Republika Iranu ? +pl.wikipedia.org

A może taka jak "Ruska Palestyna" +ru.wikipedia.org
spora część Jerozolimy którą otrzymał tytułem rekompensaty Car Mikołaj I od król Perski wraz z diamentem Szach +pl.wikipedia.org) .Rekompensata miała pokryć skutki angielskiej prowokacji która doprowadziła do pogromu rosyjskie ambasady i śmierci ambasadora i znanego literata A.Gribijedowa +pl.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Wican, 2019.08.01 o 19:46
Niekoniecznie. Geopolityka była w ZSRR nawet zwalczana. Ważniejsza była ideologia. System sowiecki wykroczył poza "szachownicę".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA?   
Ikulalibal, 2019.08.01 o 18:56
"Dlaczego Iran nie kłania się USA?"

No właśnie! dlaczego.Dlaczego Iran się nie kłania a Polska się kłania.Kłania się poniżająco.Upokarzająco i ośliźle.
Pamiętam że Polska jako jedyny z demoludów złożył na "ołtarzu wolności i demokracji" ofiarę w formie obrzydliwego,anty irańskiego,propagandowego filmu "Sen Staszka w Teheranie" wedle scenariusza i reżyserii Andrzeja Fidyka.Niechaj imię jego będzie zapomniane.

/ Najbardziej znane dokumenty Fidyka to: Prezydent, Defilada i Sen Staszka w Teheranie oraz zrealizowane dla BBC filmy: Diabeł w Moskwie i Rosyjski Striptease. /
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
miarka, 2019.08.01 o 20:36
Wszystko zaczęło się od tego:
"Na początku lat 50' w Iranie powstał reformatorski rząd Mohammada Mossadegha, który znacjanalizował Angielsko-Irańską Kompanię Naftową. Mówiąc w skrócie, odciął od koryta byłych kolonizatorów i oddał bogactwa Iranu narodowi".

Mówiąc językiem polskich (i nie tylko) wartości (i mojej ostatniej notki: "Własność - dobro wspólne Narodu") rząd irański tylko wyegzekwował to co jest własnością niezbywalną - dobrem wspólnym narodu irańskiego.
Własność tej Angielsko-Irańskiej Kompanii Naftowej jak najbardziej była tą własnością irańską w pełni. Ponieważ jej dotychczasowi posiadacze nadużywali swojego statusu (w ogóle cała ta Kompania Naftowa usiłowała przejąć dobro wspólne Irańczyków), interwencja rządu była słuszna.
Weź np. fragment z mojej notki:

"A jeżeli własność prywatna odgrywa dokładnie tą samą rolę co dobro wspólne tej społeczności, TO I JEST TEŻ DOBREM WSPÓLNYM TEJ WSPÓLNOTY, tylko funkcjonującym już Z TRWALE PRZYDZIELONYM JEGO OPIEKUNEM, który z tego tytułu ma i swoje zarobki i pozycję społeczną.

Ma to swoje konsekwencje, bo dobro wspólne jest własnością wspólnoty niezbywalną – znaczy że choć np. właściciel fabryki jest jej właścicielem, to nie może jej sprzedać ani przekazać za granicę, czy podmiotom zagranicznym tego co jest w państwie".


A tak w ogóle to nie myślałem o tym pisząc wspomnianą notkę, ale po zacytowanym fragmencie widzę że chyba Ci bardziej przystoi tytuł "Opiekun Portalu" jak "Właściciel Portalu" :-)
Nie spiesz się z odpowiedzią...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Trojanka, 2019.08.02 o 19:04
John Perkins - Ekonomista od brudnej roboty

+youtu.be
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
miarka, 2019.08.03 o 09:57
To co opisuje ten ekonomista od brudnej roboty dokładniej opisuję ja w swojej poprzedniej notce..
MA TO SWOJE ŹRÓDŁO W BANDYCKIM, PRZEDCHRZEŚCIJAŃSKIM RZYMIE, KTÓREGO POWROTU AKTUALNI MOŻNI TEGO ŚWIATA Z HEGEMONEM - USA, NAJWYRAŹNIEJ PRAGNĄ.
Notkę kończę właśnie akapitem bardzo groźnie brzmiącym i dla nas:

"Przed Rzymem własność była ważniejsza jak posiadanie. - Niewolnictwo, prawa i długi, posiadanie środków na konsumpcję bieżącą i pieniądze oczywiście były, ale to wszystko miało swoje granice. – Sprawiedliwość była dopuszczana do głosu.

Przed Rzymem długi niespłacone były okresowo umarzane (co 7 lat). – W końcu to tylko posiadanie, przez co godność człowieczeństwa była ratowana i nie było kominów majątkowych wewnątrz królestw czy państw-miast, nie było i przepaści dla awansu społecznego i majątkowego, niewolnicy odzyskiwali wolność, zyskiwali drugą szansę na życie bez popełniania błędów. Zbrodni był kładziony kres, bo jednak wolność ludzka to i podstawa pod ludzką własność – tu była ona w zastawie za dług. W ten sposób była naprawiana wielka niesprawiedliwość (a niesprawiedliwością było już to, iż to co wyższe w hierarchii naturalnej, musiało się uginać przed tym co niższe, ustanowione).

Rzym to zniósł. - Bandycki, przedchrześcijański Rzym. – Długi miały być odtąd egzekwowane przemocą państwa. I niestety ta zmaza na ludzkości trwa do dziś.

Podbój Egiptu nastąpił „za długi” (nawet nie jakieś zaciągane, tylko były to bezpośrednio przez armię ściągane kontrybucje wojenne, czyli haracz, bandyckie wymuszenie). - Długi to posiadanie, ale kontrybucja objęła nie nadmiar posiadania Egipcjan a ich zasoby składające się na ich dobro wspólne, na to, co im pozwalało stabilnie żyć. Miała więc charakter nie tylko zbrodni, ale i ludobójstwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Trojanka, 2019.08.02 o 19:35
+youtu.be

Amerykańskie plany wobec Iranu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego Iran nie kłania się USA? 
Trojanka, 2019.08.06 o 13:02
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…