Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
podobna tematyka
Wyłudzenia VAT a JUST Act 447 (Polska)
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2020.12.03 08:50 09:08

Tylko Izrael ma "licencję na zabijanie"

 
 
Pokój i wojna na Bliskim Wschodzie są w rękach Mosadu. Mossad ma więc licencję na zabijanie, której nie ma żadna inna służba na świecie i może prowadzić wojnę z Iranem, kiedy i gdzie chce. 
 
Żaden kraj na świecie, oprócz Izraela, nie cieszy się taką bezkarnością. Nazywa się to podwójnym standardem: w końcu - takie jest uczucie - wszyscy jesteśmy wyjęci spod prawa, z wyjątkiem Mosadu.
.
Absolutne monarchie Zatoki Perskiej musiały zjeść żabę: jeśli chcą nadal mieć ochronę Stanów Zjednoczonych i amerykańską broń, to te bogate kraje, nie spełniające żadnych warunków  państwa demokratycznego muszą przystąpić do Paktu Abrahamowego i zaakceptować nadzór państwa żydowskiego. Co teraz rozciąga się również na ONZ: duże izraelskie grupy przemysłowo-wojskowe zapewnią systemy bezpieczeństwa i wywiadowcze dla „obrony” misji ONZ w Mali. A jeśli Izrael jest dobry dla ONZ, to jest dobry dla wszystkich.
.
Oczywiście Izrael nigdy nie został potępiony ani ukarany za swoją bandycką działalność. I nigdy na Zachodzie nie wypowiada się słów potępienia, jak to miało ostatnio miejsce w przypadku zabójstwa irańskiego naukowca zajmującego się energią jądrową Mohsena Fakhrizadeha. Zabójstwa piętnowanego przez Rosję, Chiny i kilka innych państw, z pewnością nie w Europie, która w najlepszym przypadku „wyraża zaniepokojenie” napięciami regionalnymi. Izrael jest nie do ruszenia.
.
Czołowy ekspert Mossadu, Ronen Bergman, korespondent izraelskiej gazety Yedioth Ahronoth i autor „Kill First”, uważa, że ​​izraelski wywiad zabił co najmniej 2700 osób na całym świecie - jest to liczba, której Tel Awiw nigdy nie zaprzeczył.
Wyobraźmy sobie, że wywiad jakiegokolwiek innego państwa dokonałby w ostatnich dziesięcioleciach tylu zabójstw za granicą, jak zrobił to Izrael: tego kraju prawdopodobnie nie byłoby po jakimś czasie na mapie świata.
.
Żydowskie służby państwowe, we współpracy z Amerykanami i finansowaną przez USA oraz Izrael tajną "opozycję" MKO, zabiły w ciągu ostatniej dekady co najmniej czterech do pięciu irańskich naukowców. W 2010 roku USA i Izrael zaatakowały elektrownię atomową w Natanz śmiertelnym wirusem komputerowym o nazwie Stuxnet, niszcząc około 500 wirówek do wzbogacania uranu. W 2020 roku Izrael uszkodził elektrownię Parchin, potem w Natanz, a także w Isfahanie.
.
Warto przypomnieć, że  porozumienie nuklearne z 2015 r. podpisane przez Obamę zostało zniszczone przez Trumpa w 2018 r. pod presją Izraela i monarchii Zatoki Perskiej. Na mocy tej umowy irańskie instalacje poddawane były regularnym inspekcjom MAEA. Iran podpisał NPT, układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, podczas gdy Izrael, który w przeciwieństwie do Teheranu ma broń jądrową i kilkaset głowic nuklearnych, nigdy do tego traktatu nie przystąpił. To państwo żydowskie powinno być wyjęte spod prawa, a nie irańska republika islamska. Ale jak już wyraźnie widać, obowiązuje podwójny standard: Izrael robi co chce, na innych nakładane są sankcje. I nikt nie ośmiela się zaprotestować: istnieje ślepe podporządkowanie rządom syjonistów, którym wszystko wolno.
.
Zabójstwo Mohsena Fakhrizadeha było morderstwem politycznym, nie odpowiadało na bezpośrednie zagrożenie. Jego jedynym celem było sprowokowanie reakcji irańskich ultrakonserwatystów, postawienie umiarkowanych, takich jak prezydent Hassan Rohani, pod ścianą, również w związku z wyborami prezydenckimi w 2021 r. I utrzymanie wysokiego napięcia, gdy do pierwszej rocznicy zabójstwa w Bagdadzie przez USA irańskiego generała Qassema Soleimaniego pozostał miesiąc.
.
Ale przede wszystkim jest to komunikat, który premier Netanjahu w porozumieniu z Trumpem wysłał do Bidena, chcącego wznowić negocjacje z Iranem. Jak zauważa Thomas Friedman w New York Times, Izrael i monarchie Zatoki Perskiej naprawdę boją się nie nieistniejącej bomby atomowej Teheranu, ale dokładności irańskich pocisków, być może tych samych, których użyli jemeńscy Houthi do uderzenia na Aramco w 2019 roku. Dlatego m.in narodził się Pakt Abrahamowy: Izrael, Saudyjczycy i Emiraty chcą uniemożliwić Bidenowi powrót do porozumienia nuklearnego przed zawarciem porozumienia w sprawie pocisków.
.
To dlatego Mosad toczy swoją wojnę i swoją przekonującą i zabójczą „dyplomację”. Obecnie coraz trudniej jest odróżnić czas pokoju od czasu wojny. Stoimy w obliczu konfliktów, które nigdy się nie kończą, o czym świadczy zabójstwo ostatniego irańskiego naukowca. Z jedną stałą: tylko Mossad ma licencję na zabijanie, pozostali to „terroryści” lub wyjęci spod prawa. Ale kto decyduje o prawie?
Alberto Negri
Urodził się w Mediolanie w 1956 roku. Od 1982 roku jest zawodowym dziennikarzem. Ukończył politologię, od 1981 do 1983 był pracownikiem naukowym Ispi w Mediolanie. Korespondent wojenny Il Sole 24 Ore, śledził m.in. wojny na Bałkanach, w Somalii, Afganistanie i Iraku. Wśród jego głównych prac: „Turban i korona - Iran, trzydzieści lat później” (Marco Tropea, 2009) oraz „Wędrowny muzułmanin. Historia Alawich i tajemnice Bliskiego Wschodu ”(Rosenberg i Sellier, marzec 2017)
.
Źródło oryginalne
.
Tłumaczenie automatyczne, wybór redakcja i korekta J.R
 

 
356 odsłon  średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Mossad, terroryzm państwowy.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…