Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2020.08.08 10:55 10:58

Czy Trump dożyje do wyborów?

 
 
Bardzo ciekawy wpis Maurizio Blondeta, włoskiego publicysty i pisarza. Pisze o rzeczach, które powinniśmy znać. Nasze mendia o tym nie napiszą.
 
Trump: „To może być ostatni raz, kiedy mnie widzicie, przez jakiś czas"
„Są tak bogaci, że nikt nie wie, kim oni są, ale ja wiem. Mam tak wielu wrogów i może to być ostatni raz, kiedy mnie widzicie. Są bardzo bogatymi wrogami i nie są zadowoleni z tego, co robię. Żaden inny prezydent nie zrobił tego, co ja… ”
Prezydent Trump był zaniepokojony, gdy 6 sierpnia wypowiedział te slowa w fabryce Whirlpool w Clyde w stanie Ohio. Wyglądał na bardzo zmęczonego, z poszarzałą twarzą. Wygląda na to, że otrzymał „ostrzeżenie” od amerykańskich służb wywiadowczych, z powodu którego zdecydował tymczasowo odłożyć wszystkie swoje wystąpienia publiczne.
Jest za wcześnie na formułowanie hipotez.
Ale faktem jest, że zaledwie dzień wcześniej, 4 sierpnia, John Bolton, podżegacz wojenny, którego Trump wyrzucił ze stanowiska doradcy ds. Bezpieczeństwa Narodowego, „za swoją niekontrolowaną skłonność do„ rozpoczęcia wojny światowej ”. Na Forum Bezpieczeństwa w Aspen Club w Bolton powiedział: "Trump jest zdrajcą, chce pokoju z Chinami i Rosją".
Opis Trumpa, według EIR:
W pierwszej kadencji „zdecydowane działania Trumpa przeciwko Rosji były podejmowane tylko pod naciskiem jego doradców, ale on tylko częściowo się do nich stosował,„ krzycząc i wierzgając na każdym kroku ”. Tak więc, mając swobodę w drugiej kadencji, nie będzie odpowiednio traktował Rosji, przekonywał Bolton, zwracając uwagę, że kiedy był doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego, miał do czynienia z telefonami Trumpa z Putinem: "to był sukces, jeśli rozmowy były krótkie, a wyniki niejednoznaczne. "
To samo dotyczy Chin. „Umowa handlowa była dla Trumpa obsesją. Trump nie chciał słyszeć żadnych złych wiadomości o Chinach… Teraz wiemy, że Chiny zatuszowały sprawę COVID-19. To jego „inni starsi doradcy” popychają go teraz przeciwko Chinom, ale w drugiej kadencji prawdopodobnie wróci do działań prochińskich. „Nie wątpię, że Chiny próbują wpłynąć na wybory i na dyskurs polityczny w szerszym kontekście… To co robią, w znacznym stopniu przekracza to, co zrobiła Rosja”.
Bolton powiedział, że w drugiej kadencji „skłonności Trumpa do współpracy z Chinami, osiągnięcia pokoju z Koreą Północną, całkowitego wycofania się z NATO itd. - nie mogą być tak łatwo neutralizowane przez jego otoczenie."
Ponadto Bolton przyznał, że radził zagranicznym partnerom i każdemu, kto chciał go słuchać, „traktowanie Donalda Trumpa jako anomalii”. Po usunięciu której można będzie przywrócić porządek geopolityczny.
Czy można to rozumieć jako groźbę śmierci, niech oceni czytelnik.
Należy również pamiętać, że generał James Mattis (Mad Dog - Wściekły Pies), który zrezygnował ze stanowiska ministra obrony w grudniu 2018 r. aby zaprotestować przeciwko syryjskiej polityce Donalda Trumpa, nagle przerwał milczenie, które utrzymywał przez dwa lata:  oskarżył Trumpa o podzielenie narodu, nakazania armii amerykańskiej naruszenia konstytucyjnych praw obywateli amerykańskich, ponieważ chciał on wysłać wojsko przeciwko zamieszkom Black Lives Mattter i Antify. Widzimy tu zaskakujący przypadek generała, który staje po stronie czerwonoskórych i czarnych.
Warto przypomnieć, że Donald skrytykował Mattisa za jego niezdolność do zwycięstwa w Afganistanie i zapowiedział ostateczne wycofanie żołnierzy, którzy walczą od 2001 roku. „Słuchaj, jesteśmy tam od 19 lat ". Zbyt często zapomina się, że prawie 41 000 amerykańskich żołnierzy zostało zabitych lub rannych w samej tylko wojnie prewencyjnej przeciwko Irakowi.
W wywiadzie dla The Federalist 8 czerwca Trump powiedział, że duża część nienawiści establishmentu do jego prezydentury wynikała ze sprzeciwu wobec jego polityki zagranicznej i chęci wysyłania na misje amerykańskich sił zbrojnych tylko tam gdzie jest to bezpośrednio związane z amerykańskimi interesami bezpieczeństwa narodowego.
„Kompleks militarno-przemysłowy jest niesamowicie potężny” - powiedział Trump, używając stwierdzenia byłego prezydenta Dwighta D. Eisenhowera, aby opisać osoby i instytucje, które są uzależnione od bilionów dolarów wydawanych przez Departament Obrony każdej dekady, aby pozostać przy władzy.
(Rządzie musi strzec się przed przejęciem przez kompleks militarno-przemysłowy nieuzasadnionego wpływu, niezależnie od tego, czy jest to świadomie ścigane, czy nie" powiedział Eisenhower w swoim pożegnalnym przemówieniu w 1961 roku.„ Potencjał katastrofalnego wzrostu wpływów istnieje i będzie narastać”)
Tł. SL
PS. Wygląda na to, że powinniśmy zacząć modlić się za Trumpa...
 

 
2927 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Trump, deep state.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…