Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2020.06.09 08:39

"Świat nie może oddychać!"

 
 
Stany Zjednoczone, państwo zbudowane na ludobójstwie i niewolnictwie.
 

Ten tekst chciałbym zadedykować wszystkim tym, którzy zachłystują się naszym "wiecznym sojusznikiem". Zwłaszcza tym, którzy uciekając z Polski, z różnych powodów, ślubowali na wierność USA. Paradoksalne jest to, że to oni, czy to z USA, Kanady czy Wielkiej Brytanii chcą nas pouczać jak mamy prowadzić nasze, polskie sprawy. 

Oczywiście  wydarzenia w USA mają także drugie i trzecie dno ale ich zasięg nie byłby możliwy w kraju, gdzie panują zdrowe stosunki społeczne i ekonomiczne. Tekst jest bardzo emocjonalny ale pisany przez renomowanego autora, który wie o czym pisze.

Andrédré Vltchek to amerykański analityk polityczny, dziennikarz i twórca filmowy, urodzony w ZSRR. Vltchek urodził się w Leningradzie, ale później został naturalizowanym obywatelem USA. Mieszkał w USA, Chile, Peru, Meksyku, Wietnamie, Samoa i Indonezji. 

Więcej  o Autorze: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Andre_Vltchek -------------------------------- 

Wychodzą na jaw ponad dwa wieki kłamstw. Dziwaczne opowieści o wolności i demokracji rozpadają się jak domki z kart. Śmierć jednego człowieka wywołała lawinę wściekłości u tych, którzy przez lata, dziesięciolecia i stulecia byli poniżani, rujnowani i eksterminowani. Tak dzieje się zawsze w całej historii ludzkości - jedna śmierć, jedna „ostatnia kropla”, zdarzenie, które wyzwala cały łańcuch wydarzeń i nagle nic już nie jest takie samo. Nic nie może być takie samo. To, co wydawało się wczoraj niewyobrażalne, staje się „nową normą” dosłownie z dnia na dzień. 

Przez  ponad dwa stulecia kraj, który nazywa siebie ideałem wolności, był w rzeczywistości absolutnym przeciwieństwem tego; epicentrum brutalności i terroru. Od samego początku, aby „oczyścić przestrzeń” brutalni, bezwzględni osadnicy europejscy systematycznie likwidowali miejscową ludność kontynentu, co można z pewnością określić jako jedno z najbardziej oburzających ludobójstw w historii ludzkości. Kiedy biali chcieli ziemi, zabierali ją. W Ameryce Północnej lub w dowolnym miejscu na świecie. W dzisiejszych Stanach Zjednoczonych miliony „tubylców” zostało zamordowanych, celowo zainfekowanych śmiertelnymi chorobami lub eksterminowane na różne sposoby. Ogromna większość pierwotnych i prawowitych właścicieli tej ziemi zniknęła. Resztę zamknięto w "rezerwatach”. 

Jednocześnie „kraina wolnych” kwitła w niewoli. Europejskie potęgi kolonialne dosłownie ścigały ludzi na całym kontynencie afrykańskim, upychając je, jak zwierzęta, na statki, aby zaspokoić popyt na bezpłatną siłę roboczą na plantacjach Ameryki Północnej i Południowej. Europejski kolonialista, ramię w ramię, współpracował, popełniając przestępstwa, we wszystkich częściach świata. 

Czym tak naprawdę są Stany Zjednoczone? Czy ktoś pyta, szukając swoich korzeni? Jedyna prosta, uczciwa odpowiedź: Stany Zjednoczone są potężnym potomkiem europejskiej kultury kolonialnej, jej wyjątkowości, rasizmu i barbarzyństwa . Ponownie proste fakty: ogromne części Stanów Zjednoczonych zostały zbudowane na niewolnictwie. Niewolnicy byli poniżani, gwałceni, torturowani, mordowani. Och, jaki to potworny sposób na napisanie pierwszych rozdziałów historii kraju!

Stany Zjednoczone, kraj wolności? Dla kogo? Poważnie! Dla białych chrześcijan? Jak pokręcona jest ta narracja! Nic dziwnego, że ludzkość stała się tak przewrotna, tak niemoralna i zagubiona, po tym, jak została ukształtowana przez narrację sfabrykowaną przez kraj, który eksterminował znaczną większość swoich rdzennych synów i córek, a jednocześnie stał się niesamowicie bogaty dzięki niewyobrażalnym kradzieżom, masowym morderstwom, niewolnictwu, a później - pół-niewolnictwu dzikiej dyktatury korporacyjnej!

Endemiczna, zinstytucjonalizowana brutalność w domu ostatecznie rozlała się na wszystkie części planety. Przez wiele dziesięcioleci Stany Zjednoczone traktowały cały świat jako osobisty rezerwuar rzeszy niewolników. Co oferuje nam wszystkim: ciągłe wojny, okupacje, karne ekspedycje, zamachy stanu, regularne zabójstwa postępowych przywódców, a także gruntowną grabież korporacyjną. Setki milionów ludzi zostało poświęconych na groteskowym amerykańskim ołtarzu „wolności” i „demokracji”. 

Wolność i demokracja, naprawdę? A może po prostu ludobójstwo, niewolnictwo, strach i pogwałcenie wszystkich tych cudownych i naturalnych ludzkich snów i ludzkiej godności? Potem jedna śmierć człowieka, którego szyję zmiażdżyło kolano bezwzględnego gliniarza. I kraj eksplodował. Setki tysięcy bojowników i działaczy prodemokratycznych zalewają teraz ulice Minneapolis, Waszyngtonu, Nowego Jorku, Atlanty, Los Angeles i innych miast USA. Śmierć pana George'a Floyda jest tak naprawdę symbolem, ponieważ czarnych ludzi morduje się w najbardziej nikczemny sposób, prawie codziennie. Na przykład od stycznia 2015 r. W naszym demokratycznym USA policja zastrzeliła 1250 obywateli afroamerykańskich 

W „Kraju wolności” 2,3 miliona ludzi żyje w coraz bardziej sprywatyzowanych więzieniach. Wskaźnik ilości więźniów w USA jest najwyższy na świecie. Trzymanie ludzi za kratkami to wielki biznes. Mniejszości stanowią nieproporcjonalnie wysoki odsetek zatrzymanych. A to jeszcze nie wszystko. W rzeczywistości cały świat stał się już jednym wielkim więzieniem. Rozejrzyj się: cała planeta jest obecnie monitorowana, nadzorowana w ten bardzo szczególny i dokładny sposób jak w USA; kontrolowana, a jeśli odważy się zaprotestować - bezlitośnie karana. 

Zasadnicze terminy są przekręcane. Kraj oprymujący własny naród, a także cały świat, jest definiowany przez własne korporacyjne środki masowego przekazu i system propagandowy jako „wolny” i „demokratyczny”. Narody, które bronią własne społeczeństwa przed brutalnym dyktatem imperium, są obrażane, zwane „reżimami” i „dyktaturami”. Opisałem już to szaleństwo w mojej 800-stronicowej książce „ Exposing Lies of the Empire” , po tym, jak byłem świadkiem niektórych najbardziej śmiercionośnych trendów rozpowszechnianych przez Stany Zjednoczone w około 160 krajach. Morderstwo George'a Floyda wywołało opór; otworzyło wiele oczu. W Stanach Zjednoczonych i wszędzie indziej. Pan Floyd, Afroamerykanie, rdzenni Amerykanie i inni uciskani ludzie w Stanach Zjednoczonych są braćmi i siostrami tych miliardów mężczyzn i kobiet, którzy do dziś są skolonizowani, brutalizowani i mordowani przez Imperium na całym świecie. Niech to będzie początek nowej fali globalnej walki o wyzwolenie! 

Teraz coraz więcej osób może wreszcie zobaczyć to, co niewielu z nas powtarza od lat: cały świat ma zgnieciony szyję amerykańskim butem. Cały świat „nie może oddychać”! I cały świat musi walczyć o swoje prawo do oddychania!

https ://ahtribune.com/us/americas-collapse/4204-a-country-built-on-genocide-slavery.html

 tł.SL

 

 
654 odsłony  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: ludobójstwo, terror, usa.
Re: "Świat nie może oddychać!" 
miarka, 2020.06.10 o 17:32
"cały świat ma zgnieciony szyję amerykańskim butem. Cały świat „nie może oddychać”! I cały świat musi walczyć o swoje prawo do oddychania!"

Nieprawda. Do oddychania nikt nie potrzebuje prawa. Tu prawo nie sięga. Od sprawiedliwości zaczynając, przez naturę (w tym zdrowie) i moralność (w tym życie i zdolność przekazywania dziedzicznego daru życia, oraz dobrego wychowania potomstwa jako moralnego, a więc i zdolnego do życia) i po zachowanie człowieczeństwa, prawo nie ma tu wstępu. - Ono tu nic nie może regulować, i głupotą jest liczyć na to że coś w tych kwestiach ludziom zagwarantuje. Tu ludzie muszą walczyć sami i mocami swoich społeczności ideowych i wspólnot w człowieczeństwie.

Oddychanie to już kwestia natury i naturalnej konieczności. Na jej straży stoi moralność. Zresztą i w swoim najlepiej pojętym interesie, bo oddychanie jest koniecznością życiową.
I moralność ma tu receptę. - Trzeba traktować takie pozbawianie nas zdolności oddychania jako zamiar zbrodniczy i bezzwłocznie podejmować obronę konieczną.
Taka obrona zwykle wymaga zabicia dusiciela czymkolwiek się da. Tu nie ma czasu na wzywanie pomocy sąsiadów, policji czy sądu.
Korwin-Mikke w podobnej sytuacji wzywał: "Zabić kurwa tych ludzi".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Świat nie może oddychać!" 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.06.10 o 18:11
"Oddech" w tym kontekście jest raczej przenośną. Ale masz rację, wszystko zaczyna się w rodzinie. Człowiek wolny nie godzi się na bezprawną opresję. Nawet na głupie maseczki się nie godzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Manifest
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
więcej…