Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2020.01.09 13:16

USA czyli moralne dno

 
 
Trump zabijając irańskiego generała zmienił reguły wojny.
 

Wojna były, są i będą. Smutne ale prawdziwe. Prowadzenie wojny obrosło w szereg niepisanych zasad i jedną, kardynalną, złamał właśnie prezydent USA. Ta zasada mowi, że nie zabija się wodza na polu bitwy. Zwykle wodzowie siedzac sobie na pięknym koniu zza szeregów walczących żołnierzy kierują bitwą. A dlaczego nie warto zabijać wodza? Bo w razie czego nie będzie komu wydać rozkazu o poddaniu się a bitwa będzie się toczyła do ostatniego żołnierza. 

Zabicie perskiego Generała to właśnie taki przypadek. On nie tylko kierował bitwą, on robił wszystko, żeby ją zakończyć. Jak wynika z oświadczeń premiera Iraku Suleymani podjął się, na prosbę samego Trumpa, misji dyplomatycznej i wracał z Arabii Saudyjskiej. Z pewnością nie spodziewał się, że na lotnisku w Bagdadzie przywitają go amerykanskie drony.

Nie ma co się rozwodzić nad decyzją Trumpa i jego doradców bo takim przypadkiem powinni zająć się psychiatrzy. Jedno jest jednak pewne, amerykańscy generałowie powinni podziękować swojemu naczelnemu wodzowi, że stali się tarczami strzelniczymi. Sam Trump zresztą też.

Irański "atak odwetowy" wzbudził glupawe uśmieszki i komentarze. Zupełnie niesłusznie. Iran tą demonstracją pokazał, że jest państwem poważnym i szanującym uniwersalne zasady. Jeśli ktoś myśli, że Iran nie ma sił i środków, żeby odstrzelić setkę amerykańskich generałów, jeden po drugim a na koniec samego Trumpa to jest w wielkim błędzie... Tylko, że taki model zemsty stawiałby Persów automatycznie na tym samym poziomie moralnym co Amerykanie czyli dno dna. 

Amerykanie i Izrael, który nimi zarządza, jeszcze nie zaczęli prawdziwej wojny a już ją przegrali.

 

 

 
777 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Iran, USA, wojna.
Re: USA czyli moralne dno 
GPS, 2020.01.09 o 18:07
Skąd Ty taką dziwną zasadę, że nie zabija się wodza, wytrzasnąłeś??? Jest dokładnie odwrotnie - w każdej bitwie czy wojnie zawsze, jak się da, dąży się do wyeliminowania dowódców. Zabicie przywódcy jest dużo bardziej chwalebne, szlachetne i pożądane niż zabicie zwykłego żołnierza. Zabicie dowódców szybciej kończy potyczkę czy wojnę. Ale niezależnie od rangi żołnierza, zabicie go w walce nie jest morderstwem, nie jest grzechem, nie podpada pod żadne przykazanie Dekalogu. Takie są zasady naszej cywilizacji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli moralne dno   
Ikulalibal, 2020.01.10 o 07:42
Moralny upadek USA może mieć fatalne skutki dla wszystkich i dla każdego z nas z osobna.Zwłaszcza pamiętać o tym należy wsiadając do samolotu.Albowiem jak wiadomo generał Solejmani i kilka towarzyszących mu osób,zostali zamordowani w najbliższym sąsiedztwie międzynarodowego lotniska.

/The 2020 Baghdad International Airport airstrike was a 3 January 2020 drone strike near Baghdad International Airport, which killed Iranian major general Qasem Soleimani of the Islamic Revolutionary Guard Corps. /

a to oznacza że USA urządza mordercze polowania na terenie cywilnych obiektów które ze swej natury powinny być otoczone szczególną ochroną.
A choć USA jak każdy terrorysta zawsze lubiły sobie postrzelać do cywilnych obiektów +pl.wikipedia.org to teraz wespół z Ukrainą która trzeba trafu też lubi sobie postrzelać do cywilnych obiektów w tym samym regionie +pl.wikipedia.org usiłują wmówić światu że Iran jest odpowiedzialny za ostatnią katastrofę pasażerskiego Boeing.Znając siłę "światowych mediów" pomnożoną przez sumę ludzkiej głupoty zamiar ów się powiedzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Manifest
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
więcej…