Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2019.10.02 19:31 19:41

Zobaczcie kto się nie śmieje

 
 
Polityka międzynarodowa jest dla wielu zniechęcającym tematem. Zrozumienie tego, co dzieje się na świecie, wymaga znajomości historii, bezpośredniego doświadczenia różnych krajów i kultur, pewnego zrozumienia języków obcych (ponieważ informacje dostępne w języku angielskim są zwykle niekompletne i zwykle stronnicze) i wielu innych.
 

Ale jest też inne podejście, które może dać dobre wyniki, nawet dla siedmiolatka: przeczytaj wyraz twarzy i mowę ciała światowych liderów.
Kiedy wszystko jest normalne, światowym liderom zwykle udaje się zachować twarz bez wyrazu lub (jak w przypadku amerykańskich polityków) uśmiechają się głupio. Ale kiedy robi się ciekawie, zaczyna się pojawiać cała seria bardzo dziwnych ticków, grymasów i gestykulacji. A kiedy zobaczysz jednego ze „ światowych liderów ” (w cudzysłowie, ponieważ używam tego terminu ironicznie), któremu zdaje się, że podczas wspólnej konferencji prasowej przelatywać całe życie przed oczami, można być pewnym, że dzieje się coś bardzo dziwnego.
Innymi słowy: oto nowy prezydent Ukrainy wybrany przez naród, Vladimir Zelensky, siedzący obok Donalda Trumpa, z wyrazem twarzy, który zdaje się mówić, że bycie tam jest dokładnie ostatnim z jego pragnień. Inteligentny siedmiolatek powiedziałby ci to(sprawdziłem), ale my dorośli chcemy wiedzieć więcej. Tak więc was zadowolę i zapoznam z najważniejszymi szczegółami.

Dlaczego więc „Ze” (jak młodzi modni Ukraińcy lubią go nazywać) wydaje się tak smutny? Jeśli nie byłeś trzymany w izolacji w drewnianej chatce pośrodku gór, prawdopodobnie będziesz wiedział, że Trump zostanie oskarżony przez izbę niższego parlamentu amerykańskiego (lub jak to nazywają), gdzie jego wrogowie mają większość. Oskarżenie jednak stanie się martwą literą, ponieważ izba wyższa (gdzie jego przyjaciele mają większość) nigdy na to nie pozwoli. Powodem impeachmentu jest to, że Trump podczas tajnej rozmowy telefonicznej miał zmusić Zelenskiego do dostarczenia mu kompromitujących informacji na temat jego rywala Joe Bidena; oskarżenia były zawarte w tajnej i anonimowej notatce, która, jak widzieliśmy później, zawierała tylko poszlaki.

Teraz to wszystko jest zbyt zabawne, ponieważ Joe Biden, jako stary dobry pierdoła, już dobrowolnie wyznał przed kamerami i bez wahania, że ​​skutecznie zmusił poprzedniego, niewiarygodnie skorumpowanego, ukraińskiego prezydenta-oligarchę, Petro Poroszenkę, aby zwolnił swojego głównego prokuratora, który prowadził dochodzenie w sprawie różnych i podejrzanych relacji jego syna uzależnionego od kokainy, Huntera Bidena, z ukraińską firmą gazową Burisma Holdings. Zwolniony prokurator odnotował teraz, że został zwolniony właśnie z tego powodu; tak właśnie jest.

W każdym razie historia, w której Trump próbował zmusić Zelenskiego do ujawnienia obciążających szczegółów na temat Bidena (zamiast pytać go bezpośrednio z odpowiednimi manierami) również mogła mieć jakąś podstawę (ostrożne filtrowanie wszystkich istotnych informacji z amerykańskich mediów ). Ale potem Trump zrobił coś niesamowitego: usunął ściśle klauzulę tajności z transkrypcji swojej rozmowy telefonicznej ze Ze i podał ją do publicznej wiadomości wraz z anonimowym tajnym memorandum. Prezydenci Stanów Zjednoczonych są uprawnieni do ujawnienia tajnych informacji, według własnego uznania.

Zatrzymajmy się na chwilę przy tej kwestii. Istnieje bardzo dobry powód, dla którego rozmowy telefoniczne między głowami państw są uważane za ściśle tajne: gdyby tak nie było, nie byłoby rozsądne, aby głowy państw rozmawiały ze sobą prywatnie. Mogliby bardzo dobrze wydawać tylko oświadczenia publiczne, ale wtedy nigdy nie wynegocjowano by żadnej umowy, a stosunki międzynarodowe rozpadłyby się całkowicie.

Gotowość Trumpa do odtajnienia i opublikowania zapisu rozmowy telefonicznej z przywódcą pozornie suwerennego narodu sugeruje dwie rzeczy: naród ten nie jest suwerenny, a jego przywódca nie jest prawdziwym przywódcą. Niektóre wypowiedzi Trumpa podczas wspólnej konferencji prasowej z Zelenskim wyjaśniły jego stanowisko w sprawie Ukrainy. Powiedział, że wspieranie Ukrainy to problem europejski, a nie amerykański. Powiedział także, że Zelensky powinien rozwiązać swoje problemy, rozmawiając z Putinem.

Najwyraźniej Trump uważa Ukrainę za część dziedzictwa Obamy, którą byłby skłonny sprzedać za dolara, gdyby nie fakt, że nikt nie chce go kupić, ponieważ jest w ruinie. Jednak Trump był na tyle uprzejmy, by powiedzieć, że Ukraina ma świetlaną przyszłość dzięki wszystkim pięknym prostytutkom, mam na myśli modelki ... uczestniczki konkursów piękności ... cokolwiek. Jestem pewien, że Trump mówił na podstawie bezpośredniego doświadczenia.

Jak bardzo upadła jest Ukraina? Cóż, oto flash agencji: Ukraina właśnie straciła elektrownię jądrową. Elektrownia jądrowa Chmielnicka już nie istnieje. Dwa reaktory są nieaktywne, prawdopodobnie w ostateczny sposób. Jeden jest prawdopodobnie zamknięty z powodu „ rutynowej konserwacji ”, ale obecnie w tym kraju nie ma nic szczególnie „zwykłego”. Drugi reaktor ma całkowicie rozbity generator z powodu przegrzania spowodowanego zmiętą szmatą pozostawioną w obwodzie chłodzącym przepustu.

Ukraina miała sześć elektrowni atomowych z 15 reaktorami; teraz pozostała z pięcioma zakładami i tylko dziewięcioma reaktorami. Wszystkie osiągają maksimum mocy z powodu braku gazu i węgla i generują ponad połowę energii elektrycznej w kraju. Ta przerwa [w elektrowni w Chmielnickim] będzie wymagała dodatkowej dostawy miliona ton węgla (200–300 pociągów towarowych po 50 wagonów każdy), a węgiel ten może pochodzić tylko z ... Rosji, oczywiście! Ponieważ węgiel ukraiński ma zbyt niską jakość (50% to popiół), a ukraińskie elektrownie z czasów radzieckich mogą go spalić tylko przez zmieszanie go z najwyższej jakości węglem rosyjskim. Ale nie da się tego zrobić, ponieważ ukraińskim kolejom boleśnie brakuje lokomotyw i taboru, a nawet nie były w stanie przetransportować zbóż przeznaczonych na eksport do doków portowych; nie wspominając o milionie ton węgla więcej. Aha, Rosji trzeba płacić za węgiel, ale Ukraińcy nie mają więcej pieniędzy.

Można tak wymieniać w nieskończoność, przytaczając coraz więcej dowodów na to, że kraj zmierza ku upadłości. Ponad trzy miliony Ukraińców przebywa obecnie w Rosji i stara się zarabiać na życie lub na stałe przenieść się do Rosji. Wielu innych pracuje w Polsce lub w innych państwach UE. Przeciwko poprzedniemu prezydentowi Ukrainy, który został odrzucony w wyborach przez przeważającą większość, która głosowała za Zeem, toczy się seria spraw karnych ... i tak dalej.

Sezon grzewczy już się rozpoczął, ale ukraińskie rezerwy gazu ziemnego są zbyt ograniczone, aby przetrwać całą zimę i nie ma zgody na nowy import z Rosji ani oznak trwających negocjacji. Ludzie na wschodzie kraju (który był częścią Rosji, dopóki Lenin nie przekazał go Ukrainie) pospiesznie ubiegają się o rosyjski paszport. Rząd pragnie uchylić moratorium na sprzedaż gruntów rolnych cudzoziemcom; jednym z niewielu pozostałych aktywów Ukrainy jest żyzna gleba. Ukraina utraciła niektóre z najcenniejszych części swojego terytorium, kiedy Krym głosował za secesją, a wysoce uprzemysłowione regiony wschodnie faktycznie się oddzieliły. Krótko mówiąc, jest to smutna, niekończąca się historia.

W tym kontekście Ukraina jest jedynie konstrukcją polityczną. Została pomyślana jako prozachodni, proamerykański i antyrosyjski byt. Używanie języka rosyjskiego (który wcześniej stanowił około 95% narodowego idiomu) zostało uznane za zakazane. Wymyślono fałszywą alternatywną historię Ukrainy, która jest obecnie nauczana w szkołach. Ukraińscy nacjonaliści regularnie maszerują po Kijowa, pokazując nazistowskie insygnia i wymachując pochodniami. Nazistowscy kolaboranci z okresu II wojny światowej, którzy byli odpowiedzialni za masakrę Polaków i Żydów, są uświęcani jako bohaterowie narodowi. Oficjalna narracja, od której żaden ukraiński polityk nie może absolutnie odejść, głosi, że Ukraina prowadzi wojnę z Rosją. To zabawne stwierdzenie bo gdyby Rosja naprawdę prowadziła wojnę z Ukrainą to już by dawno jej nie było.

Ten polityczny twór został zaprojektowany przez amerykańskich urzędników (z udziałem Kanadyjczyków) w oparciu o teorię Zbigniewa Brzezińskiego „ wielkiej szachownicy ”, zgodnie z którą utrata Ukrainy udaremniłaby ambicje imperialne Rosji. Wszyscy w jakiś sposób nie wzięli pod uwagę dwóch oczywistych kwestii: że Rosja nie ma ambicji imperialnych (ma całą ziemię i zasoby, jakich mogłaby kiedykolwiek chcieć) i że dla Rosji Ukraina była ciężarem i problemem więc cóż za ulga!

Wcześniej terytorium ukraińskie było, w terminologii wojskowej, terytorium buforowym między Rosją a wrogim Zachodem. Ale teraz, gdy naddźwiękowy pocisk wystrzelony ze środka Syberii może, ze znacznym stopniem niezawodności, wysadzić Pentagon 18 minut później, Rosja nie potrzebuje stref buforowych do obrony swojego terytorium. Jeśli miałoby zostać zaatakowane, Rosja zniszczy osoby odpowiedzialne za atak, bez względu na to, gdzie na świecie mieszkają.

Chociaż Ukraina, jako część rosyjskiego świata, jest ważna, ważnym wymogiem bycia częścią rosyjskiego świata jest gotowość za nią umrzeć. Ludność wschodniej Ukrainy wykazała tę wartość, a zatem otrzymuje pomoc humanitarną i inne formy pomocy oraz uzyskuje rosyjskie paszporty natychmiast po złożeniu wniosku (i przedstawieniu wszystkich niezbędnych dokumentów). Jeśli chodzi o innych, wykazali wystarczającą wrogość wobec Rosjan i silną wolę, by siedzieć i nic nie robić, dopóki ich kraj nie zostanie ograbiony i zniszczony, a zatem nic nie dostaną.

Ostatnim walorem, dla którego Ukraina może być przydatna Rosji jest droga tranzytowa dla gazu ziemnego kierowanego do Europy. Jednak biorąc pod uwagę sytuację polityczną i rozpadający się stan ukraińskiej sieci rurociągów metanowych, Rosja ciężko pracowała, aby zbudować rurociągi wykluczające Ukrainę. Są one obecnie na ukończeniu, odpowiadając na potrzebę tranzytu gazu przez Ukrainę. Należy pamiętać, że chociaż Europa zamarzłaby i pozostawałaby w ciemnościach, gdyby została pozbawiona rosyjskiego gazu, Rosja mogłaby całkowicie zablokować eksport gazu i nadal pozostawać na plusie w bilansie handlowym. Obecna umowa [z Ukrainą] w sprawie tranzytu gazu wygasa z końcem 2019 r., A nowa umowa została zablokowana już w fazie ogólnej dyskusji i jest mało prawdopodobne, abyśmy mogli osiągnąć etap faktycznych negocjacji.

W świetle tego wszystkiego spróbujmy postawić się w w sytuacji Zelenskiego. On jest rosyjskim Żydem. Jego językiem ojczystym jest rosyjski, tak jak w przypadku wszystkich rosyjskich Żydów, gdziekolwiek mieszkają, w tym w Izraelu i na Ukrainie. Mówi jako drugim językiem znośnym ukraińskim, ale często, próbując mówić po ukraińsku, wpada w rosyjski. Jego angielski jest szczątkowy. Dobra znajomość języka ukraińskiego na poziomie języka ojczystego jest rzadka wśród rosyjskich Żydów. Duża ukraińska ludność żydowska, prawie cała skoncentrowana w Odessie, jest wykształcona, należy do klasy średniej i przynajmniej przez ostatni wiek była integralną częścią wielkiej rosyjskiej kultury. Historycznie od zawsze istniało niewielkie powinowactwo między Żydami mieszkającymi w mieście a ukraińskojęzycznymi chłopami mieszkającymi na zapleczu wiejskim, do których przed rewolucją rosyjską nie mieli nawet wstępu.

Czy to nie śmieszne, że rosyjski Żyd został wybrany, aby rządzić grupą nazistów nienawidzących Rosji? Dodajmy do tego fakt, że Zelensky jest komikiem. Wystąpił w programie telewizyjnym „ Sługa ludu ”, w którym grał rolę prezydenta Ukrainy. Jego kampania wyborcza była kontynuacją programu w prawdziwym życiu, ułatwioną przez obrzydliwy charakter jego poprzednika, a następnie został wybrany w powszechnych wyborach i uzyskał przeważającą większość parlamentarną.
Ale jego prezydentura stała się kontynuacją komedii, z przewidywalnymi rezultatami. W rzeczywistości wszystko to było przewidywalne. Podczas krótkich okresów niezależności politycznej Ukrainy polityka ukraińska nigdy nie przerodziła się w farsę. Grupa ukraińskich nacjonalistów, którzy oddają cześć nazistom, pod przewodnictwem rosyjskiego Żyda (zresztą zawodowego komika) jest, trzeba przyznać, całkowicie farsowym stanem rzeczy.

Ale Zelensky się nie śmieje; w rzeczywistości, siedząc obok Trumpa, był to obraz rozpaczy. Dlaczego? Powody są oczywiste. Publikując transkrypcję ich rozmowy telefonicznej, Trump potraktował go jak zero, do którego nie mają zastosowania normalne zasady tajności dotyczące prywatnej komunikacji między przywódcami suwerennych narodów. A potem, po przeczytaniu transkrypcji, staje się jasne, że Zelensky haniebnie padł na twarz przed Trumpem, źle mówił o Merkel i Macronie i, biorąc pod uwagę wszystko, wyszedł na kretyna.

Jest jeszcze jedna sprawa; Trump, w kilku zdaniach, całkowicie zburzył całą polityczną konstrukcję współczesnej Ukrainy. Dla Trumpa jest to projekt odziedziczony po Obamie / Clintonie i, podobnie jak wszystko, co dotknęło ich dwoje, porażka i zakłopotanie. Dlatego przesłaniem Trumpa jest: jesteś zwolniony i, jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj z Europejczykami (których właśnie obraziłeś). Trump chce dobrych relacji z Rosją i nie potrzebuje rosyjsko-fobicznej Ukrainy kierowanej przez elementy Głębokiego Państwa. Mówiąc Zelenskiemu, by poszedł porozmawiać z Putinem, Trump zdelegitymizował cały, nieproduktywny i szkodliwy element polityki zagranicznej USA. Efekt był szybki: specjalny wysłannik USA na Ukrainę, Kurt Volker, natychmiast podał się do dymisji.

Zelensky jest teraz całkowicie odizolowany. Nie może rozmawiać z Trumpem, ponieważ Trump nie jest zainteresowany. Nie może rozmawiać z Europejczykami, ponieważ ich obraził. I kazano mu porozmawiać z Putinem ... tylko, że on nie może. Po pierwsze, ukraińska prasa zawsze przedstawiała Putina jako obraz wroga, a gdyby Zelensky próbował zawrzeć pokój z Putinem, sprawiłby, że pojawiłby się jako zdrajca i mógłby stanąć w obliczu buntu w swoich szeregach.

Po drugie, Putin wyjaśnił, że nie ma o czym dyskutować, jeśli Zelensky nie wypełnił wcześniej swoich obietnic, jak wskazano w porozumieniach mińskich. Oznacza to, że strona ukraińska musi wycofać się z działań militarnych i uchwalić ustawodawstwo w celu utworzenia federalnej struktury państwowej, w której w Doniecku i Ługańsku oraz w innych regionach, które tego pragną, zapewniona będzie duża autonomia. Ale gdyby tak się stało, Ukraina w obecnym stanie jako zjednoczone państwo etniczne przestałaby istnieć, ponieważ nie ma wspólnej płaszczyzny między prozachodnimi nazistami i wschodnimi Rosjanami.

Wcześniej rząd Ukrainy przechodził od jednej skrajności do drugiej, jakby był rodzajem afektywnego zaburzenia dwubiegunowego. Ale w ciągu ostatnich pięciu lat linie podziału między dwiema częściami kraju zamieniły się w prawdziwe pole bitwy, z okopami, bunkrami i prawdziwymi pociskami wystrzelonymi po obu stronach, z jedynym możliwym wyjściem, rozwodem z powodu niemożliwych do pogodzenia różnic. Ale nawet tutaj jest problem: podczas gdy prorosyjska Ukraina Wschodnia może liczyć na pewne wsparcie ze strony Rosjan, oczywiście nie bezwarunkowo, Unia Europejska w obecnym stanie rozłamu i biorąc pod uwagę politycznie nieprzyjemny charakter nazistów ukraińskich to możliwość udzielenia pomocy i poparcia Zachodniej Ukrainie, jest praktycznie żadna.

W świetle tego wszystkiego wydaje się zupełnie jasne, dlaczego prezydent klaun „Ze” jest teraz smutnym klaunem. Dla niego jest to żałosna sytuacja. Jako aktor jest dość utalentowany i raczej zabawny (tylko wtedy, gdy mówi po rosyjsku), ale teraz został wybrany do odegrania zdecydowanie niezwykłej roli, która nadal będzie musiała działać przez pięć długich, łzawych i niebezpiecznych lat! Co za brzydki los!
To smutna historia smutnego prezydenta, ale nie wszyscy prezydenci świata są smutni. Aby to zrekompensować, opowiem wam historię szczęśliwego i uśmiechniętego prezydenta: irańskiego Hassana Rouhaniego. Dawno nie widziałem prezydenta tak szczęśliwego i wyjaśnię wam, co musi go uszczęśliwiać.

Autor Dmitry Orlov

https://cluborlov.blogspot.com/2019/09/look-whos-not-laughing.html#more

tł. J.R

 

 
868 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ukraina, Zelenski, Trump.
Re: Zobaczcie kto się nie śmieje   
Ikulalibal, 2019.10.03 o 09:16
Mój boże! cóż to za świat niedobry i bezwzględny.
Wystarczył jeden nieudany występ w USA a już holenderski parlament zobowiązał rząd do ustalenia roli Ukrainy w pamiętnym wydarzeniu z malezyjskim Boeingiem

+112.international
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…