Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2019.09.28 11:52

Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium

 

Amerykańskie uzależnienie od „terroryzmu ekonomicznego” zakończy dominację dolara.

 
Stany Zjednoczone zwiększyły użycie swojej siły ekonomicznej, wykorzystując zagrożenie sankcjami, aby osiągnąć swoje cele polityki zagranicznej w Iranie, Wenezueli, Syrii, Kubie i innych krajach. 
 

Jednak dominacja finansowa sprawowana przez USA, używając takich nielegalnych form nacisku, nie jest w stanie zmusić te kraje do podporządkowania się: raczej popycha te kraje do poszukiwania rozwiązań dalekich od Waszyngtonu, które ostatecznie osłabiają amerykańską kontrolę nad światową gospodarką.

Prezydent Trump w swoim przemówieniu na 74 Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ powiedział, że "chce partnerów a nie przeciwników" co jest w świetle działań USA kłamstwem i manipulacją. Wg. Prezydenta Iranu Hassana Rouhani "Waszyngton pali kolejne mosty". Na marginesie należy przypomnieć tezy wystąpienia Prezydenta Dudy, który tak pięknie w swoim przemówieniu mówił o roli prawa międzynarodowego. Nasz prezydent nie zająknął się oczywiście słowem o bandyckim terroryźmie ekonomicznym stosowanym od lat przez naszego nowego "wiecznego" sojusznika. Piszę "nowego" bo jednego już kiedyś mieliśmy...

„Jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodów miłujących pokój jest represyjny reżim w Iranie. Historia śmierci i zniszczenia reżimu jest dobrze znana nam wszystkim. Iran jest nie tylko głównym państwowym sponsorem terroryzmu na świecie, ale irańscy przywódcy podsycają także tragiczne wojny zarówno w Syrii, jak i w Jemenie ”- powiedział Trump podczas swojego przemówienia we wtorek w ONZ.
Jednocześnie reżim marnuje bogactwo i przyszłość narodu na fanatyczne poszukiwania broni nuklearnej i sposoby jej uzyskania. Nigdy nie możemy dopuścić do tego" - kontynuował.

Prezyden Iranu ripostował - „Jeśli staramy się osiągać wyższe cele z korzyścią dla obu krajów, obie strony powinny planować rozmowy i powinny one opierać się na takich planach”, powiedział, ale podkreślił również znaczenie budowania zaufania, ponieważ jest to „coś, co Trump usunął ze swojej agendy”. Zdaniem Rouhaniego zniesienie sankcji gospodarczych byłoby krokiem w tym kierunku.
Irański prezydent zwrócił także uwagę, że Stany Zjednoczone muszą zrekompensować swoje nielegalne wycofanie się ze wspólnego globalnego planu działania, znanego również jako irańskie porozumienie nuklearne.
USA jednostronnie odstąpiły od tego porozumienia twierdząc, że Iran potajemnie dąży do posiadania broni jądrąwej co jest według miedzynarodowych agencji nadzorujących realizację tego porozumienia kłamstwem. UE też jest bardzo sceptyczna bo zależy jej przede wszystkim na korzystnych kontaktach gospodarczych. W każdym razie administracja Trumpa nie przedstawiła ŻADNYCH dowodów, które potwierdzały by ich zarzuty. Ot, zwykła taktyka światowego bandziora działającego w interesie Izraela.

Prawdziwy problem upadającego imperium to fakt, że są kraje, które nie chcą się poddać jego hegemoni. Taka jawna "niesubordynacja" to powód do nałożenia sankcji, napadania, grabienia i niszczenia. Obserwujemy to od Jugosławii, przez Afganistan, Irak, Libię aż do Syrii. Obecnie na celowniku jest Wenezuela i Iran i tak się całkiem przypadkowo składa, że są to kraje posiadające ogromne złoża ropy naftowej i gazu... Choćby z tego powodu zasługują one na wprowadzenie "demokracji" made in USA.

Iran robi wszystko, żeby pozbyć się dolara w rozliczeniach handlowych i nawet mu się to udaje bo porozumienia m.in z Chinami, które są największym odbiorcą irańskiej ropy nie przewidują amerykańskiej waluty jako środka płatniczego. I to tak naprawdę jest największą "winą" Iranu, za podobne "winy" Saddam Husajn i Muamar Kaddafi zapłacili głowami.
Iran nie jest sam w swojej walce o suwerenność, na lipcowym spotkaniu Ruchu Krajów Niezaangażowanych w Caracas obecnych było 120 państw, które sprzeciwiają się polityce sankcji USA wobec takich krajów jak Syria, Nikaragua, Chiny, Iran, Korea Północna i Zimbabwe.

Rada Praw Człowieka ONZ za pośrednictwem Alfreda de Zayasa stwierdziła: „Sankcje nałożone przez prezydentów Obamę i Trumpa oraz jednostronne akcje Kanady i Unii Europejskiej bezpośrednio i pośrednio pogorszyły zaopatrzenie w leki takich jak insulina i szczepionki w Wenezueli", co z kolei „przyczyniło się do wielu zgonów". Zayas mówił także o milczeniu głównych zachodnich mediów i braku zainteresowania USA dramatycznymi danymi przekazanymi przez ONZ na temat Wenezueli i innych krajów. Problem humanitarny tych populacji nie wydaje się mieć wpływu na maszynę medialną i rządy zachodnie, wszystko w zgodzie z jednostronnymi sankcjami nałożonymi przez USA (lepiej mówić o Grecie i zmianach klimatu).
Dziesiątki tysięcy ludzi giną z powodu amerykańskich sankcji. To bardzo poważny atak wojny gospodarczej "- powiedział Zeese. Jednocześnie jednak stwierdził, że w wybranych krajach istnieje „rosnący prąd” „wielowarstwowych sieci” społeczeństw obywatelskich i rządów, które „łączą się, by przeciwstawić się ciągłemu łamaniu prawa międzynarodowego przez Stany Zjednoczone”.

Rada Praw Człowieka ONZ dostrzega problem łamania przez USA prawa międzynarodowego a prezydent Duda nie. Może od poklepywania po plecach przez prezydenta Trumpa tak mocno mu się wzrok pogorszył?...

 

 
913 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: USA, Iran, sankcje, dolar.
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium 
Wican, 2019.09.28 o 13:52
W końcu sie doigrają. Ale kogo jeszcze zodłają zniszczyć to inna sprawa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium 
Jarosław Ruszkiewicz, 2019.09.28 o 16:42
Zniszczyć już raczej nikogo ale krwi napsują.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium 
Wican, 2019.09.28 o 17:19
Zdołają. Ja juz lecę na oparach cierpliwości dla wyznawców robienia Jankesom laski. A swoją drogą, to ze zdRadka wyszedł realista polityczny. Tylko, że buc. Ale jest przykładem jak łatwo zmienić partię: ZdRadek, Mężydkło, Kowal, Ostrowski, Kluzik, Gowin. PiSPO-takie samło zło
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium 
Wican, 2019.09.28 o 21:28
A Husky się odkrywa:
"I mam tylko jeszcze jedno życzenie. oprócz zwycięstwa PIS. Żeby onuce nie weszły. Nie potrzeba nam populistów, antysemitów i pachołków Putina. Dawno Was przed nimi ostrzegałem. Gorsi niż PO, bo udają patriotów. Won za Don."

Jego wpis. Antysemici prawie najgorsi. To zwykła szuja. Poczuł siłę i jest daleko. Po porażce PiSdzielców która nastąpi, on dalej będzie w Anglii za Murzyna robił
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium   
Jasiek, 2019.09.28 o 21:58
"Poczuł siłę..."

A nawet potęgę. Głupoty...;-)

Pozdro!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium   
Jasiek, 2019.09.28 o 21:56
"Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium"

Kurde, ja to się boję, żeby oni jeszcze nie wygrali.
Tu bombka, tam zamach, gdzie indziej "smarowanie" gdzie trzeba i mogą jeszcze wygrać.

Przykłady:

- kiedyś w fabryce w Chinach doszło do wybuchu. Pojawiły się niesprawdzone pogłoski, że na fabrykę spadł... pręt wolframowy

- młody Busz powiedział kiedyś, że użyją wszystkiego co mają, żeby wykurzyć Osamę z Tora Bora i... było tam trzęsienie ziemi.

- niektóre cyklony coś się ostatnio dziwnie zachowują. Jeden nawet (imienia nie pamiętam) taktownie zawrócił przed uderzeniem na Cape Canaveral.

- Kwestia tsunami koło Fukushimy - jeśli to z sekwencyjnym odpaleniem nuków to prawda, to wystarczy trochę więcej (np w ramach rozbrojenia) i południowo-wschodnie wybrzeża Chin mogą mieć problem.

- co do "smarowania gdzie trzeba" to przecież nawet nie wypada przypominać o "Solidarności".

No ale już nie kraczę, bo jeszcze coś wykraczę.
Oczywiście 5*

Pozdro!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium 
Wican, 2019.09.29 o 09:44
Faktycznie, sądzę że broni klimatycznej już używają
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium   
Jasiek, 2019.09.29 o 16:08
Jest jeszcze kwestia meteorytu Czelabińskiego. Ktoś wcześniej na NE zwrócił uwagę, że w pobliżu Czelabińska jest (był?) kompleks Majak, który jest kluczowy dla produkcji broni atomowej. Nie chcę myśleć, co by się stało jakby on w to walnął...
Całkiem przypadkiem, chyba nawet następnego dnia, nad Kalifornią eksplodował meteoryt. Pomyślałem, że to zbieg okoliczności, Ziemia weszła w jakiś rój meteorytów itp. Ale tam jest przecież główny kosmodrom USAF i zapasowy kosmodrom NASA.
Ale i tak najlepsza jest eksplozja meteorytu centralnie nad radarem NORAD na Grenlandii. Co za bezczelność ze strony tego meteorytu, żeby tak eksplodować nad samym radarem ;-)))

Pozdro!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Manifest
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
więcej…