Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2021.04.02 09:16

Dyktatura sanitarna

 

Czyli zapomnijcie o "powrocie do normalności".

 

Ciekawy artykuł włoskiego publicysty Luciano Lago. Italia od początku "pandemii" stała się światowym laboratorium "nowej normalności". Warto przeczytać.


 

W Europie toczy się dyskusja o mało prawdopodobnym powrocie do „normalności” po zakończeniu pandemii.
Sytuację, w jakiej znalazły się społeczeństwa europejskie po kilku falach pandemii, określa się już mianem „nowej normalności”. Jednak ten typ normalności jest daleki od głęboko zakorzenionych przyzwyczajeń i poprzedniego statusu społeczeństw europejskich, zarówno tych bogatszych w Europie północnej, jak i krajów śródziemnomorskich, takich jak Włochy, Hiszpania i Grecja.

Wydaje się, że ludność przyzwyczaiła się do zamknięć, godziny policyjnej, zamykania restauracji, siłowni i teatrów, zniesienia podstawowych praw człowieka, prawa do pracy, nauki, wypoczynku, podczas gdy silna fala represji policji na ulicach wymierzona w tych, którzy łamią przepisy lub gorzej przeciwko tym, którzy demonstrują przeciwko blokadzie.

W rzeczywistości możemy zacząć rozumieć, że usunięcie barier i zakazów, przywrócenie podstawowych wolności może stać się poważnym wyzwaniem dla elit europejskich. Elity władzy nie chcą przywrócenia poprzedniej sytuacji i starają się przedłużyć status totalitarnych ograniczeń, bo jest to zgodne z ich planami.

Kraje europejskie szybko wkraczają w trzecią falę pandemii COVID-19. W środę prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił ogólnokrajową kwarantannę w związku z rozprzestrzenianiem się brytyjskiego szczepu koronawirusa. Tego samego dnia władze Hamburga wprowadziły godzinę policyjną. Wcześniej podobny środek został wprowadzony przez władze lokalne w kilku krajach związkowych Republiki Federalnej Niemiec, od Brandenburgii po Bawarię.

Po 4 kwietnia, w tygodniu wielkanocnym, rząd Draghiego we Włoszech ogłosi nową blokadę: zakaz podróżowania i zamknięcie różnych struktur publicznych. To samo dzieje się w Słowenii, gdzie restrykcyjny system kwarantanny powrócił od początku kwietnia; tak jak w Polsce wprowadza się coraz to nowe blokady.

W weekend w całej Europie odbywały się protesty przeciwko zamknięciu i restrykcjom. W krajach Unii Europejskiej wprowadzono ścisłą godzinę policyjną, osoby naruszające zakazy koronawirusa są narażone na wysokie grzywny, a nawet kary więzienia.
Wszystko to wskazuje na trend: ustanowienie ograniczeń, zamknięć i zakazówi jest częścią systemu, którego celem nie jest, jak twierdzą władze, ochrona zdrowia, ale raczej zaostrzenie represji wobec wolności osobistych. Wniosek ten zawarty jest również w raporcie „New Normal. Jak Europa porzuca prawa obywatelskie i tradycję polityczną ”, który zaprezentował w czwartek Instytut Ekspertów EISS (Europejski Instytut Zabezpieczeń Społecznych).

W rzeczywistości to, co nazywa się „nową normalnością”, odpowiada głęboko zmienionemu systemowi społecznemu, który został otwarcie wyrażony na jednym ze szczytów G20, po światowym załamaniu finansowym w 2008 r.
Wielu analityków doszło do tego wniosku i stwierdziło, że pandemia koronawirusa przyspieszyła kryzys liberalnych demokracji w świecie zachodnim, a zwłaszcza w Europie .

Od początku epidemii w wielu krajach stan demokracji i praw człowieka pogorszył się. Rządy reagują na kryzys nadużywając swojej władzy, uciszając swoich krytyków i osłabiając lub zamykając ważne instytucje, często podważając te same systemy odpowiedzialności, które są niezbędne do ochrony zdrowia publicznego.
Dlatego twierdzi się, że powrót do świata "jak dawniej" nie będzie już możliwy, a społeczeństwa ulegną głębokiej przemianie na gorsze wraz z de facto ustanowieniem systemów ekstensywnej kontroli społecznej i degradacją instytucji demokratycznych.

Pogorszenie praw i wolności ma miejsce w Europie, a dokładnie na kontynencie, na którym potwierdzono nienaruszalność niektórych praw i wolności słowa. W imię bezpieczeństwa i prymatu naukowego kontrola zostanie rozszerzona na jedną sferę wszystkich obywateli i system represji idei powierzony zostanie dużym korporacjom ponadnarodowym (przede wszystkim media społecznościowe), które wykorzystują swoje platformy w celu wykluczenia wszelkich przejawów krytyki obecnego systemu liberalnego. Zobacz jak wygląda cenzura na Facebooku, YouTube, Twitterze i podobnych.

Krążą różne artykuły z „mainstreamu”, w których stwierdza się, że nieuniknione jest rozważenie na stałe ograniczeń pandemicznych, które muszą zostać ustanowione przez prawo, argumentując, że warianty przewidziane dla każdego szczepu mogą się rozmnażać bez końca. Rządy uważają za dogodne zarządzanie ludnością w ten sposób pod pretekstem ochrony zdrowia i przy permanentnej sytuacji kryzysowej . Stan wyjątkowy z kolei opiera się na dogmatach, na podstawie których naukowcy na usługach służb rządów decydują o środkach ograniczających i które poprzez kontrolowany aparat medialny szerzą terror i psychozę wśród ludzi.

W subtelny sposób tworzony jest totalitarny system kontroli, który pozwala elitom działać bez poddawania się kontroli z dołu i bez konieczności odpowiadania za olbrzymie konsekwencje zubożenia klasy pracującej i wzbogacenia się wielkich posiadaczy kapitału. Nierówności rosną wykładniczo, a niewielka mniejszość gromadzi ogromne zyski, przejmując kontrolę nad obiegami gospodarczymi, finansowymi i światowym handlu.
Koszt kryzysu jest obecnie ukryty przez wzrost długu publicznego w każdym narażonym kraju, następnie oligarchie gospodarcze mają plan wyssania prywatnych oszczędności i zmuszenia obywateli do pokrycia kosztów niezbędnych do ponownego uruchomienia systemu gospodarczego.

Obecnie w społeczeństwach europejskich oczekuje się przezwyciężenia kryzysu masowymi szczepieniami, twierdząc, że pomogą one powrócić do świata podobnego do poprzedniego, ponownie uruchomić przemieszczanie się, turystykę i działalność gospodarczą. Wkrótce ludzie będą musieli obudzić się ze swoich złudzeń i odkryć, że zostali oszukani, ale właśnie wtedy te środki ograniczenia i pozbawienia wolności, które pozwolą elitom władzy kontrolować gniew i niezadowolenie, będą przydatne i niezbędne.
Krąg zamyka się stopniowo, a masy nie mają tego świadomości.
Luciano Lago

 
 

Tekst oryginalny
https://www.controinformazione.info/i-gruppi-di-potere-in-europa-non-scommettono-sulla-fine-della-pandemia/

Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J.R

 

 
539 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: pandemia, hucpa.
Re: Dyktatura sanitarna 
miarka, 2021.04.02 o 13:11
Tak,artykuł ciekawy, tyle że jako przykład "zarżnięcia tematu" i pobałamucenia sobie przez autora.
Po pierwsze tytuł. "Dyktatura" w dzisiejszych czasach już niewielu bulwersuje, a więc i nikogo nie porwie do działań dla jej ukrócenia i surowego osądzenia sprawców.

Można by się tylko zastanawiać czy tytuł powinien być "Patologia sanitarna", czy "Psychopatia rządów i medyków", czy "Oszustwo sanitarne restrykcji kowidowych" (przecież restrykcje sanitarne to ślepa uliczka - to nie jest droga prowadząca do zwalczenia choroby, bo ta zawsze będzie się rozpowszechniać choćby dlatego że MUTUJE WYŁĄCZNIE PO TO ŻEBY OMIJAĆ RESTRYKCJE I INNE ZAPORY. Taką może być tylko zwalczenie jej przyczyn, Np. G5 I ŹRÓDEŁ INNYCH TOKSYN USZKADZAJĄCYCH SYSTEM ODPORNOŚCIOWY CZŁOWIEKA. - Tymczasem mimo upływu ponad roku od ogłoszenia "pandemii" strona oficjalna nawet nie podjęła prac w tym kierunku, a prawdziwych naukowców zwalcza).

"Normalność"
"W Europie toczy się dyskusja o mało prawdopodobnym powrocie do „normalności” po zakończeniu pandemii.
Sytuację, w jakiej znalazły się społeczeństwa europejskie po kilku falach pandemii, określa się już mianem „nowej normalności”. Jednak ten typ normalności jest daleki od głęboko zakorzenionych przyzwyczajeń i poprzedniego statusu społeczeństw europejskich".

A co mają wspólnego te "przyzwyczajenia i poprzedni status społeczeństw europejskich" z normalnością.
Przecież ludzka normalność to stan panowania sprawiedliwości oraz realizowania przez nią celów ludzkich, w tym wspierania ludzkiego, ideowego systemu wartości.

Wrócić do ludzkiej normalności to wrócić do czasów pierwszych chrześcijan.

"Przyzwyczajenia" to żadna baza dla normalności, to raczej "druga natura", a nie natura ludzkiej duchowości i ludzkich wartości ideowych. Przyzwyczajenia to raczej nowa natura - wynaturzenie z ludzkiej prawości. "Przyzwyczaić się można do różnych form nieprawości w tym zła, błędu i grzechu. - Problem, że to przyzwyczajenia destrukcyjne, samozatraceńcze.


"Wielu analityków doszło do tego wniosku i stwierdziło, że pandemia koronawirusa przyspieszyła kryzys liberalnych demokracji w świecie zachodnim, a zwłaszcza w Europie".

Tutaj to akurat nie ma czego żałować, bo "liberalna demokracja" tym się różni od demokracji czym krzesło elektryczne od krzesła.


"Od początku epidemii w wielu krajach stan demokracji i praw człowieka pogorszył się"

Nie ma czegoś takiego jak "stan demokracji". Ona albo jest w pełni, albo nie ma jej w ogóle.
A "praw człowieka" to akurat żałować nie wolno. Organizacja życia społecznego ludzi według praw to głęboka patologia. Życie społeczne i polityczne ludzi ZACZYNA SIĘ OD SPRAWIEDLIWOŚCI.
"Prawa człowieka" od początku są niosącym destrukcję i śmierć wymysłem ONZ i globalistów.
Owszem, ludzie dają sobie nawzajem prawa, ale tylko do tego co mają, i co deklarują się (decyzją świadomą, w wolnej i dobrej woli) dawać innym ludziom, ale w zamian za wykonanie umówionego obowiązku. Reszta to uroszczenia i urojenia, oraz obiecanki-cacanki a głupiemu radość.


"Obecnie w społeczeństwach europejskich oczekuje się przezwyciężenia kryzysu masowymi szczepieniami, twierdząc, że pomogą one powrócić do świata podobnego do poprzedniego, ponownie uruchomić przemieszczanie się, turystykę i działalność gospodarczą".

W mediach i u różnych psychopatów czy paranoików to tak, ale w społeczeństwach? - Czy autor aby nie wmawia tego społeczeństwom?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dyktatura sanitarna 
Anna PK., 2021.04.02 o 23:41
Dla każdego mieszkańca Ziemi normalność oznacza co innego. Tak więc, inna jest normalność Włocha czy normalności mieszkańca Kanady, a inna jest normalności Finlandczyka, mieszkańca kraju który podziwiam.

Według corocznego raportu World Happiness Report, jak ogólnie ludzie oceniają swoje życie pomimo pandemii, istnieje zaskakująca fińska odporność.
Finlandia ponownie była w zeszłym roku najszczęśliwszym krajem na świecie, pomimo wpływu Covid-19

+www.nbcnews.com
W Finlnadii na C-19 zmarło tylko 846 osoby, co jest znikomą liczbą porównują z Włochami, gdzie zmarło 110,328 ludzi.

Co to jest normalność?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Wyszczepienie Izraela - ?
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → miarka
Re: Finis Poloniae AD 2021
miarka → interesariusz
Finis Poloniae AD 2021
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Testament polityczny Hitlera
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
MONACO → Jarosław Ruszkiewicz
Re: 4 maja przejdzie do historii
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: F-35 czyli amerykański "jedwabny szlak"
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
Jarosław Ruszkiewicz → interesariusz
Re: Klęska "Narodowego Programu Wyszczepienia"
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: System idzie na całość
Jarosław Ruszkiewicz → Anna PK.
Re: System idzie na całość
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…