Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Świat2021.01.08 09:50 09:54

USA czyli król jest nagi

 
 

Cały świat przyglądał się z konsternacją i zdumieniem wydarzeniom w Waszyngtonie.


 

Szturm na Kapitol tłumu zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, przemoc i akty wandalizmu to fakt bez precedensu w historii USA.

Atak, transmitowany na żywo w kanałach telewizyjnych, już na pierwszy rzut oka wyglądał na podręcznikowy przykład operacji CIA „zmiany reżimu”. Do tej pory takie operacje były przeprowadzane za granicą ale coś podobnego nigdy nie wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych.

To co się zdarzyło przekroczyło najbardziej pesymistyczne  przewidywania i zaskoczyło wielu analityków politycznych.
Wiadomo, że front poparcia dla Donalda Trumpa ze strony klas ludowych reprezentujących „głęboką Amerykę”, komponent społeczny najbardziej zniszczony przez politykę globalizacji gospodarki, silnie kontrastuje z tym, co ma nadejść wraz z prezydenturą Bidena. Musiało dojść (i prawdopodobnie dojdzie) do bezpośredniego starcia między tymi dwiema wizjami społeczeństwa amerykańskiego, ale trudno było sobie wyobrazić scenę taką jak ta z tamtej nocy, która przerwała ceremonię legitymizacji nowego prezydenta Joe Bidena i spowodowała cztery zgony, kilkunastu rannych i ponad pięćdziesięciu aresztowanych. Nieźle jak na „demokratyczną” konfrontację w "największej demokracji świata".

Tak na marginesie... Zawsze mnie drażniło określanie USA "największą demokracją świata", to czysty wytwór holyłudzkiej propagandy powtarzany przez przez papugi całego "wolnego świata". To już Islandia ze swoim pierwszym na świecie parlamentem jest większą i starszą demokracją.
USA to twór masoński powstały na grabieży i ludobójstwie rdzennej ludności. Przez całą swoją, dość krótką jak na standardy choćby europejskie historię, to państwo nie przeżyło bez wojny jednego dnia. Żyją z rozbojów i grabieży zasobów napadanych albo zwasalizowanych krajów. Głównymi narzędziami amerykańskiej "polityki zagranicznej" są bombardowania i sankcje. Dobrobyt, w którym żyli do tej pory Amerykanie był efektem narzucenia światu dolara jako środka rozliczeń finansowych. Jeśli ktoś kwestionował tę "świętą" zasadę, jak Husain czy Kadaffi, szedł do piachu a ich  państwa i społeczeństwa były bombardowane i łupione.

Wracając jednak do tematu.
W rzeczywistości odnosi się wrażenie, że prezydent Trump naiwnie wpadł w wielką pułapkę, biorąc pod uwagę, że to on zwołał spotkanie w Waszyngtonie swoich zwolenników i to on inicjował powstanie przeciwko władzom Kapitolu. Wydaje się jednak niewytłumaczalne, że przed tak ważnym budynkiem instytucjonalnym nie było odpowiedniego rozmieszczenia sił bezpieczeństwa wraz z samochodami opancerzonymi,  gazem łzawiącym i armatkami wodnymi. Takie środki ostrożności były konieczne, biorąc pod uwagę, że wydarzenie było zapowiadane od jakiegoś czasu i wiadomo było, jak potencjalnie niebezpieczna jest sytuacja.
Osobiście uważam, że wejście zwolenników (w tym przede wszystkim prowokatorów Deep State) Trumpa na Kapitol było ustawką aby osiągnąć sensacyjny efekt naruszenia siedziby Kongresu, za który Trump jest jednogłośnie wskazywany jako osoba odpowiedzialna. Będzie musiał za to zapłacić.
Pułapka została zastawiona na Trumpa przez Deep State, które nigdy nie akceptowało działań Trumpa, prawdopodobnie podejmowanych kosztem interesów wielkich korporacji i Wall Street. Nie jest dla nikogo myślącego tajemnicą, że wszelkie działania Kongresu i administracji Białego Domu w tej "najważniejszej demokracji świata" są efektem lobbingu wielkich grup finansowych. Dla nich, a zwłaszcza najbardziej wpływowego kompleksu przemysłowo-militarnego, najważniejsze są wojny a na tym polu Trump ich srodze zawiódł bo nie wywołał żadnej nowej. Takich błędów się nie wybacza.

Nowojorski „budowniczy”, miliarder uważany za outsidera wielkich dynastii finansowych z Wall Street, był zbyt nielubiany przez kręgi, które mają w USA znaczenie, takie jak Clintonowie, Bushowie, Rothschildzi, Sorosy, Morganowie itd. Wcześniej czy później musieli go zneutralizować i to w taki sposób, żeby już nigdy nie mógł im szkodzić.

Chociaż Trump oparł się na potężnym żydowsko/syjonistycznym lobby AIPAC i pod każdym względem faworyzował swojego przyjaciela Netanjahu, premiera Izraela, to bezbłędnie wyczuli oni sytuację i pokazali plecy Trumpowi, udzielając wsparcia klanowi Bidena i jego współpracownikom jako najbardziej obiecujących dla ich interesów. W grę wchodzi przede wszystkim wojna i zniszczenie Iranu a w tym temacie Trump mocno zawiódł syjonistów. Wszystko wskazuje na to, że nowa Administracja będzie bardziej spolegliwa.

Trump został dziś politycznie spalony, a wokół niego powstaje próżnia, nawet jego zastępca, Mike Pence, odwrócił się od niego a coraz więcej funkcjonariuszy jego administracji składa dymisję, żeby, na wszelki wypadek, zdystansować się od skompromitowanego prezydenta.

Epizod z Kapitolu ukazał fikcję i upadek amerykańskiej „wielkiej demokracji”, która była narzucana światu jako model i która dziś jawi się w swojej prawdziwej i gołej rzeczywistości jako system oligarchiczny przebrany za demokrację zdominowaną przez interesy wielkich lobby. Fakt ten został podkreślony przez krytykę i obserwacje tych rządów, które były przedmiotem kampanii zniesławienia i destabilizacji Waszyngtonu, poczynając od Chin, Rosji a także Iranu, Wenezueli czy Kuby.

Rządowi w Waszyngtonie łatwo było pochwalić wejście prozachodnich (finansowanych przez USA i Wielką Brytanię) demonstrantów do parlamentu Hongkongu. Podobał się   sponsorowany przez CIA chaos i zamach stanu na Majdanie w Kijowie na Ukrainie w 2014 r. To zła karma wraca.
Upadek ostatnich pozorów amerykańskiej demokracji jest widoczny dla wszystkich, niezależnie czy lubią USA czy nie. Stanom Zjednoczonym coraz trudniej będzie propagować swój system jako „model demokracji”, od tej pory wiarygodność Ameryki jest równa zeru, wierzą w nią tylko proamerykańscy lokaje polskiej polityki, wciąż służący wszystkiemu, co pochodzi spoza Atlantyku.

Trump źle rozegrał swoje karty, a potępienie oszustwa nie wystarczyło, aby zniweczyć wynik oszukanych wyborów. Nie może usprawiedliwić gwałtownego najazdu jego fanów na Kapitol, za co odpowiedzialność ponosi nieostrożny prezydent, któremu grozi prawdopodobnie oskarżenie o atak na konstytucję i podżeganie do powstania. Grozi mu 25 lat więzienia, a sprawiedliwość w USA jest dość surowa.

To ogromny sukces „Deep State”, które pozbyło się niebezpiecznego przeciwnika.
Gdyby Trump nie dał się podejść jak dziecko to mógłby stworzyć potężny ruch społeczny, który zagroził by "demokratycznej" fikcji systemu dwupartyjnego w USA. Byłoby to z pewnością korzystne dla USA i całego świata.

 

 
895 odsłon  średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: USA, bolszewizm, Trocki, neokoni.
Re: USA czyli król jest nagi 
interesariusz, 2021.01.08 o 11:55
No, notka na czasie i celna, z jednym wyjątkiem, znacznie ważniejszym środkiem do uzyskania dobrobytu jest inflacja dolara, a nie sam przymus jego używania do rozliczeń.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.08 o 12:25
Inflacja oczywiście przynosi korzyści dla emitenta ale najpierw trzeba zapewnić tej walucie pozycję dominującą. Tak jak robiły i próbują dalej robić USA. Padnie dolar, padną USA.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Wican, 2021.01.08 o 12:23
Bo Trump poiwnien wezwać do interwencjii armię. W kadrze oficerskiej, Żydzi karier nie robią. T jest element patriotyczny. Z punktu widzenia Ameryki, a nie Polski.
Teraz Trump powinien stworyć własny odpowiednik szajsbuka. Jego na to stać a to byłaby odpowiednia odpowiedź. Ja jestem ciekaw co zrobi armia dyskretnie. Zamordowano dziewczynę po 14 latach służby w Air Force. Nie była Murzynką a Czarny tajniak strzelił do jej nieuzbrojonej z 2 metrów. Czyli nie stanie sie elementem białej reakcji. Ale wątpię, aby armia odpuściła. Armia amerykańska to patrioci. Amerykańscy, a nie polscy. Gdy Obama miał w końcu pomysły najazdu na Iran pod presja prosyjonistycznej bezpieki, to generałowie zagrozili mu puczem. Armia zareaguje a sądzę, ze Kitajce i Moskale też coś zrobią aby jeszcze podgrzać atmosferę
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.08 o 12:29
Moim zdaniem Trump został wmanewrowany w tę hucpe.
Wojsko może i jest w swojej masie patriotyczne ale już generalicja niekoniecznie. Każdy generał po przejściu na emeryturę dostaje świetną posadę w kompleksie. To kusi i zniechęca do zbytniego patriotyzmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Wican, 2021.01.08 o 12:35
Generalicja też jest patriotyczna. Przynajmniej częściowo. Tylko czy są gotowi zarysykować?
W Hiszpani generalowie buntem grożą od dawna. A we Franci? mam kontakty w Legii Cudzoziemskiej pod Marsylią. Tamtejsze dowództwo wprost grozi Macronowi, że w końcu sami zrobia porządek w Marsylii.
Amerykańscy generaowie robia awanse po misjach. I Żydów tam ni ma
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.08 o 12:38
Obyś się nie mylił.
Tylko czy Trump będzie miał jaja? Zostało niewiele czasu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Wican, 2021.01.08 o 12:37
Ja kilku swoich uczniów zawsze pchałem w mundury. Ale nie mogą przeskoczyc poziomu majora. W Polsce też w kadże na poziomie kapitan-podpłukownik dominuja patrioci
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA czyli król jest nagi 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.08 o 12:41
Najważniejsze jest poparcie generałów. Każdy generał w czasie służby promował i był promowany. Jeśli nie był świnią to za każdym stoi pluton oficerów.
Dlatego pi-siury tak się boją wszelkich inicjatyw generałów w stanie spoczynku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Jarosław Ruszkiewicz → Wican
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Wican → Anna PK.
Re: Szarańcza o Nowym Imieniu
Leonardo da Vinci → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Anna PK. → miarka
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Jarosław Ruszkiewicz → miarka
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Wyłudzenia VAT a JUST Act 447
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Wyłudzenia VAT a JUST Act 447
Jarosław Ruszkiewicz → Jasiek
Re: Wyłudzenia VAT a JUST Act 447
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Wyłudzenia VAT a JUST Act 447
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…