Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2020.06.30 10:05

Dlaczego należy zagłosować na Trzaskowskiego?

 
 
Już tytuł z pewnością wielu zbulwersuje, jednak proszę o uważne przeczytanie całej notki.
 
Od lat powtarzam z przekonaniem, że PiS PO to jedno zło i zdania absolutnie nie zmieniłem. To, że będzie druga tura wyborów i że urzędujący prezydent będzie musiał zmierzyć się z kandydatem opozycji było do przewidzenia. Po dziwnych ruchach PiS, których do końca nie jestem w stanie zrozumieć, nastąpiła zmiana terminu wyborów a co najdziwniejsze zamiana kandydata PO KO. Te okoliczności sprawiły, że znaleźliśmy się w całkowicie nowej sytuacji i tylko od nas zależy czy potrafimy wykorzystać ją dla dobra Rzeczpospolitej. Polityka to przede wszystkim zdolność osiągania celów możliwych do zdobycia.
Żeby była jasność, uważam, że żaden z pretendentów nie jest godzien ubiegać się o ten zaszczytny urząd, nie mówiąc już o tym, żeby go sprawował no ale mamy co mamy i musimy jakoś to zagospodarować. Nie ma oczywiście mowy, że jakikolwiek wybór będzie prowadził do świetności RP, możemy jedynie zminimalizować straty. O "zaletach" obydwu kandydatów napisano już tyle, że nie ma potrzeby się powtarzać. Lepiej zastanowić się co dałaby każda z dwóch konfiguracji bo mam wrażenie, że los wyjątkowo podarował nam niepowtarzalną szansę na rzeczywisty wpływ na sytuację Polski i powinniśmy to wykorzystać.
Przeciwnicy opcji Trzaskowskiego podkreślają, że będzie to oznaczało automatyczną likwidację wszystkich rozdanych przez PiS "plusów", przymusową masturbację dzieci a nawet paraliż i upadek państwa. To oczywiste bzdury dowodzące jedynie, że ci, którzy je głoszą nie mają żadnego pojęcia o tym jak funkcjonuje państwo. Prezydent nie ma takich prerogatyw a większość sejmowa i rząd są, póki co, w rękach Zjednoczonej "Prawicy" i to oni mają największy wpływ na stanowienie prawa. Ewentualny obstrukcjonizm prezydenta może dotyczyć jedynie nowych ustaw i to też w bardzo ograniczonym zakresie bo nawet Trybunał Konstytucyjny jest już pod kontrolą rządzącej partii. Ewentualne weta Prezydenta mogą jedynie wymusić większą staranność stanowienia prawa a nie jak do tej pory pisanie ustaw na kolanie, nocne głosowanie i natychmiastowy podPiS prezydenta. Tu oczywiście nie jestem wielkim optymistą bo PO PiS wielokrotnie udowodnił, że w sprawach ważnych i szkodliwych dla Polski głosują sprawnie i zgodnie. Taki ponadpartyjny "sojusz".
Zwolennicy Dudy twierdzą, że zatrzymany zostanie proces reform i nie będziemy w najbliższej przyszłości piękni, zdrowi i bogaci. Tylko ja grzecznie pytam - jakich "reform"? Gdyby tak było rzeczywiście to Duda wygrałby w cuglach już w pierwszej turze. Osiągnął przyzwoity wynik ale nie wygrał i to przy wyjątkowo wysokiej frekwencji. Uważam więc, że argumenty obydwu stron nie mają żadnych racjonalnych podstaw.
Jedynym obszarem gdzie rola Prezydenta jest rzeczywiście stosunkowo duża jest polityka zagraniczna i na tym powinniśmy się skupić. Polska to nie samotna wyspa na bezludnej planecie. Żyjemy wśród innych narodów i musimy jakoś z nimi żyć.
Pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy, wespół z PiS, to pasmo porażek i kompromitacji zakończone trzy dni przed wyborami słynnym już "Adrian do nogi!".
Prezydentura A.Dudy do spółki z PiS będzie kontynuowaniem bezalternatywnej i jednowektorowej polityki uległości wobec USA i Izraela, postępującej alienacji od partnerów z Unii Europejskiej oraz dalszego szczucia na Rosję. PiSowi podobają się pieniądze z Brukseli, sami określają się jako zdeklarowani "Europejczycy" ale robią wszystko, żeby ich do siebie zrazić. Osobiście zawsze byłem przeciwnikiem wstępowania do UE ale skoro już tam jesteśmy to powinniśmy robić wszystko, żeby mieć tam coś do powiedzenia. PiS woli jednak całkowitą podległość USA i mrzonki o jakimś "trojmorzu".
Sytuacja na świecie zmienia się dynamicznie i już widać wyraźnie, że Europie nie jest za bardzo po drodze z USA, które ewidentne tracą na znaczeniu i posługują się już praktycznie wyłącznie wojnami i sankcjami zapominając całkowicie o czymś takim jak dyplomacja. Doszło już do tak kuriozalnej sytuacji, że chcą nakładać (i nakładają) sankcje na swoich "sojuszników". W takiej sytuacji, prezydent z opcji całkowicie zależnej od elit europejskich może stanowić pewną przeciwwagę.
Wcale nie powiedziane, że Trump zostanie ponownie wybrany a to oznacza, że do władzy dojdą Demokraci, dla których wojna jest priorytetem i sposobem na utrzymanie coraz bardziej słabnącej hegemonii USA na świecie. Europejscy "sojusznicy" nie są już tak skorzy do napadania innych państw, zostanie więc Polska jako listek figowy bandyckich ekspedycji USA. Chyba nie chcemy, żeby polscy żołnierze atakowali Iran, Rosję czy Chiny? A to gwarantuje nam duet Duda-Kaczyński czyli Pałac i ZP.
Trzaskowski jako prezydent będzie z pewnością chciał przygotować grunt pod powrót PO do władzy. Jak by to strasznie nie zabrzmiało to wcale nie musi być szkodliwe dla Polski. Trzaskowski, żeby zdobyć przychylność Polaków będzie musiał zrobić, nawet niechcący, coś dobrego dla kraju. A Polacy będą mieli czas, żeby w następnych wyborach wystawić silną, prawdziwe polską reprezentację i pogonić PO PiS na śmietnik historii. Czy potrafimy wykorzystać ten czas to już inna sprawa, jeśli nie to będziemy sami sobie winni.
W polityce powinniśmy kierować się pragmatyzmem. Takie uczucia jak sympatia, miłość, przyjaźń czy nienawiść to atrybuty życia prywatnego, w polityce nie ma na nie miejsca. PiS zaciekle tępi Konfederację nie z "nienawiści" tylko dlatego, że widzi w tej partii głównego rywala o rząd dusz. Czysty biznes i pragmatyzm polityczny, nic więcej.
Dlatego będę głosował na Trzaskowskiego i wszystkich do tego namawiam. Gdyby miał się sprawdzić mój scenariusz to Polska ma jeszcze jakąś szansę. Oddanie pełnej władzy PiS albo PO to gwarantowana likwidacja Państwa Polskiego.
Dziękuję za uwagę.
 

 
370 odsłon  średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Wybory prezydenckie 2020, Duda, Trzaskowski.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
niewierni
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Kowidowa rodzina
Jarosław Ruszkiewicz → Jasiek
Re: Kowidowa rodzina
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Kowidowa rodzina
Jarosław Ruszkiewicz → Jasiek
Re: Kowidowa rodzina
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: USA - zbrodnie przeciwko ludzkości
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: USA - zbrodnie przeciwko ludzkości
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Jarosław Ruszkiewicz → Wican
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Wican → Anna PK.
Re: Szarańcza o Nowym Imieniu
Leonardo da Vinci → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Anna PK. → miarka
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…