Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska2019.08.23 11:17

Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania

 
 

Kto zna choć trochę historię i stosunki panujące we włoskich mafiach od razu zauważy analogie.


 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nic nowego Polsce nie grozi i PO-PiSowa hydra będzie dalej trzymała kraj w swoim uścisku.
Często spotykam się z zarzutem, że samo hasło PO-PiS jest nadużyciem i nic takiego nie istnieje. Doprawdy?

Korzenie tej destrukcyjnej dla Polski grupy trzymającej (po kolei) władzę są takie same - Magdalenka. Można oczywiście pogrzebać głębiej i wyjść od żydowskiego KORu, który był głównym rozgrywającym w pierwszej chyba "kolorowej rewolucji" czyli akcji CIA, Departamentu Stanu USA i Watykanu pt. Solidarność. Całej akcji przyświecał oczywiście zbożny cel, za który Polacy daliby się pokroić czyli obalenie Imperium Zła. Stąd masowy, wielomilonowy udział Polaków co z pewnością zaskoczyło samych organizatorów. To nic, że przedziale 1980 -90 nastąpiła praktycznie całkowita wymiana elit związku, rzesze działaczy wierzących w 21 gdańskich postulatów zostały zmarginalizowane albo wypędzone na emigrację, żeby nie ryć pod jedynymi "oświeconymi" czyli KORowcami, wywodzącymi się z "dobrych" stalinowskich rodzin odsuniętych w 68 roku od koryta przez komunistów nacjonalistów, tzw. Chamów. Cały okres Solidarności, tej legalnej i tej podziemnej to czas odzyskiwania władzy przez żydowską jaczejkę. Do jakiego stopnia była to skuteczna akcja widzimy teraz. Takie jest w ogólnych zarysach tło historyczne tego z czym mamy do czynienia dziś w polskiej polityce.

Jeśli spojrzymy tylko na ostatnie 15 lat to widzimy oczywiste prawidłowości - anschluss do niemieckiej UE, traktat Lisboński i wiele pomniejszych ruchów szkodliwych dla Polski odbyło się za jednomyślną zgodą PO-PiS-SLD-PSL, żeby wymienić tylko najważniejszych graczy. Cała reszta działań to teatr dla motłochu zwanego "suwerenem" albo "elektoratem" i ma wszelkie znamiona wewnątrzmafijnej walki o władzę i dostęp do konfitur. Kto zna choć trochę historię i stosunki panujące we włoskich mafiach od razu zauważy analogie.

Cosa Nostra to mafia dość homogeniczna, dzieli się na "Rodziny" ale wszystkim zarządza organ zwany Cupola czyli komisja mafii. Mimo tego dość zcentralizowanego zarządu krwawe wojny między "Rodzinami" to rzecz codzienna.

Polska polityka przypomina jednak bardziej neapolitańską Camorrę. Ten syndykat zbrodni nie ma jakiegoś jednolitego przywództwa i poszczególne klany operują na określonym terytorium zaciekle walcząc o wpływy na terytorium konkurenta.

Jest jeszcze jedna analogia między polską polityką a włoskimi mafiami. Otóż wszystkie są zbrojnym ramieniem masonerii (głównie angielskiej) oraz zdegenerowanych służb specjalnych, z których ochrony bardzo często korzystają. Cosa Nostra pomogła Amerykanom szybko opanować Sycylię za co uzyskała ochronę, która trwa do dziś. Czyż nie jest to identyczny parasol ochronny jaki mają pewne polskie ośrodki polityczne ze strony osławionej WSI czy Mossadu, CIA, GRU albo BND? O masonerii już nie wspomnę choć jeden fakt należy przypomnieć - to nie kto inny jak tragicznie zmarły L.Kaczyński z wielkimi fanfarami zalegalizował w Polsce żydowską lożę B’nai B’rith łamiąc tym samym dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego z dnia 22 listopada 1938. PiS, który pretenduje do roli spadkobiercy przedwojennej sanacji nie powinien chyba robić takich głupich ruchów...

Trwa kampania wyborcza, rozpoczęła się bezpardonowa walka o jak najszerszy dostęp do koryta. Oczywiście pewne granice podłości nie zostaną przekroczone bo mogłoby to skutkować rozsypaniem się starego, dobrego i dobrze kontrolowanego Układu. Ustawiacze polityki w naszym kraju nie dopuszczą do tego.

Co zatem może zrobić szaraczek Kowalski, "suweren" i "elektor"? W sumie niewiele bo narazie nie ma szans na pokonanie tego mafijnego potwora. Może jednak włożyć swój mały kijek w szprychy i NIE głosować na PO-PiS. Wg. mnie są dwie opcje - Konfederacja albo (w ostateczności) sojusz PSL/Kukiz. Że PSL to partia systemowa? Oczywiście, że tak!

Należy jednak zwrócić uwagę, że PSL to partia politycznych cyników, cwaniaków i starych wyjadaczy. Dysponuje strukturami i dość sprawnym aparatem w terenie. Jeśli dojdą do wniosku, że mogą coś ugrać robiąc coś dobrego dla Polski to za odpowiednie konfitury to zrobią. Brzmi paskudnie, prawda? Ale taka jest polityka.

Dlatego wszystkie ręce na pokład! Należy zrobić wszystko, żeby PO-PiS dostał jak najmniej głosów. Choć nie dałbym sobie ręki uciąć za to, że po niepomyślnych wyborach PO-PiS nie utworzy jakiegoś nowego Frontu Jedności Narodu. Nie takie cuda już się w polityce zdarzały gdy były zagrożone interesy potężnych grup nacisku działających za kurtyną.

 

 
645 odsłon  średnio 4,8 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Po-PiS, mafia.
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
GPS, 2019.08.23 o 15:02
"O masonerii już nie wspomnę choć jeden fakt należy przypomnieć - to nie kto inny jak tragicznie zmarły L.Kaczyński z wielkimi fanfarami zalegalizował w Polsce żydowską lożę B’nai B’rith łamiąc tym samym dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego z dnia 22 listopada 1938. PiS, który pretenduje do roli spadkobiercy przedwojennej sanacji nie powinien chyba robić takich głupich ruchów..."

No bez jaj!!! Z punktu widzenia państwa i służb taki ruch jest mądry! Dzięki temu państwo bez żadnych specjalnych podchodów ma wgląd w wszelkie dokumenty finansowe i spis członków takiej organizacji. Gdy loża jest nielegalna, to może sterować państwem - legalizacja oznacza, że to państwo przejmuje kontrolę nad lożą. PiS więc ze swojego punktu widzenia zrobił bardzo słusznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
Jarosław Ruszkiewicz, 2019.08.23 o 15:29
Państwo przejmuje kontrolę nad masonerią...
Grześ, co Ty używasz? Daj namiar na dilera :)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
GPS, 2019.08.23 o 23:48
Loże kontrolują państwo. Loże są nielegalne. Państwo legalizuje loże. To posunięcie państwa jest głupie. Dlaczego? Legalnym lożom łatwiej jest kontrolować państwo niż nielegalnym?

Moim zdaniem nie ma kompletnie znaczenia czy mafie lub loże kontrolują państwo, czy jest na odwrót. Istotą ich władzy jest terytorialny monopol na przemoc, co jest realizowane poprzez prawo, urzędników i policjantów. Państwo, mafia czy loże to jest w istocie to samo - tymi samymi mechanizmami zniewalają, kontrolują i doją ludzi. Mafie, loże i państwo to układ symbiotyczny - w praktyce tworzy to dość zawiły układ wzajemnych powiązań, tak, że trudno zbadać kto kim rządzi. I nie ma sensu tego badać. Bo zło tego układu tkwi w samej idei państwa. Loże i mafie tę idee po prostu stosują i dlatego łatwo wchodzą w symbiozę z podobnymi sobie tworami. Zwalczanie lóż i mafii, ale pomaganie państwu, jest kompletnie bez sensu, bo to tylko nazwy, ale ich istota jest jednaka.

Ta przysrywanka o dilerze jest niegodna rzetelnego polemisty – radzę unikać takich odzywek, bo to jest samoponiżanie się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania   
HADES, 2019.08.23 o 17:48
"L.Kaczyński z wielkimi fanfarami zalegalizował w Polsce żydowską lożę B’nai B’rith łamiąc tym samym dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego z dnia 22 listopada 1938. PiS, który pretenduje do roli spadkobiercy przedwojennej sanacji nie powinien chyba robić takich głupich ruchów."

Ruch w odbiorze dla tzw. elektoratu może i był głupi, lecz ...
Przynajmniej ze szczerego serca :))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania   
HADES, 2019.08.23 o 18:05
"albo (w ostateczności) sojusz PSL/Kukiz"

Chyba nie do końca się zgodzę
Oddanie głosu na PSL oznacza w 100%, no dobra w 75% oddanie głosu albo na PO albo na PIS, gdyż PSL jest jak ta ..... "qufa" co odda się każdemu kto zapłaci - w tym przypadku kto więcej zapłaci - Kukiz więc tak samo, a że obecnie i tak jest PIS BIS to tym bardziej będzie się rwało do kaczelnika

Jeśli PIS będzie mogło rządzić samodzielnie być może nie będzie się uśmiechało do PSL'u więc głos na nich będzie nic nie warty

Jeśli PIS nie będzie mogło rządzić samodzielnie to PSL pójdzie w te pędy w poddaństwo tym bardziej iż będzie tam ciągnął "anty'systemowy" Pawełek, oraz dostaną te ministerstwa na których od zawsze im zależy - zaś kaczelnikowi KOMPLETNIE NIGDY

Dodatkową przesłanką będzie to że gdyby znów chcieli iść w objęcia PO dostaną od kaczelnika sygnał że dopóki PIS ma prezydenta i TK to goowno zrobią

Więc najmniej jest prawdopodobna koalicja PSL'u z PO a bardziej z PIS'em

Oczywiście w innym/skrajnym wypadku PSL ponownie pójdzie w koalicję z PO

Czyli tak czy siak oddając głos na PSL oddajesz głos albo na PIS, albo na PO
Więc lepiej wybrać od razu przed oddaniem głosu niż później pluć sobie w brodę

Konfederacja praktycznie nie ma szans na wejście, a jeśli wejdzie to i tak goowno będzie znaczyła, i raz dwa rozsypie się jak domek z kart (już się sypie)

Generalnie wybór jest dość jasny
Po raz kolejny wybieramy pomiędzy:

- rozwolnieniem
- a sraczką

Czyli jedno i drugie niby to samo lecz inaczej nazwane
(ja z dwojga złego jednak zdecydowanie wolę platfusów)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
Jarosław Ruszkiewicz, 2019.08.23 o 20:29
No to ja kupię sobie worek papieru toaletowego, parę zgrzewek Warki i siądę na kiblu.
A chciałem wlać trochę otuchy...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
miarka, 2019.08.23 o 20:55
"PSL to partia politycznych cyników, cwaniaków i starych wyjadaczy. Dysponuje strukturami i dość sprawnym aparatem w terenie. Jeśli dojdą do wniosku, że mogą coś ugrać robiąc coś dobrego dla Polski to za odpowiednie konfitury to zrobią. Brzmi paskudnie, prawda? Ale taka jest polityka"

Nie. Nie poddawaj się poprawności politycznej. Nie musimy, a nawet nie możemy tego tolerować, bo to nie polityka a antypolityka, czyli ustawki, czyli handle i kompromisy na poziomie moralności, czyli na poziomie władzy zwierzchniej nad polityką.
- Czyli załatwianie sobie korzyści osobistych i grupowych, korzyści dla partyjniactwa i prywaty, czyli układów konserwujący patologię, czyli zdrada celów którym polityka ze swojej natury musi służyć.

Tą władzą zwierzchnią nad polityką, w tym i nad władzami partyjnymi i państwowymi jest tylko władza Narodu Polskiego.

Nie ma w naturze takiego bytu jak partia polityczna a nie narodowa.
Pierwszym bowiem celem dla polityki jest jest jej służba dobru w rozumieniu takim, jak je ma naród właścicielski tego państwa, i to nie jak kto chce, tylko priorytetowo najpierw dobru wspólnemu tego narodu, (w tym narodowemu systemowi wartości - jednego z tych dóbr, oraz Państwu Polskiemu - jednemu z tych dóbr).
- Systemowi spójnemu i będącemu źródłem spójnego prawa narodu i duchowej jedności narodu, jego rozumienia się, i źródłem jego zdolności podejmowania decyzji wzajemnie zrozumiałych i zgodnych.

Są to więc sprawy najważniejsze tak dla żyjących jak i przyszłych pokoleń narodu, jak i innych narodów, grup osób i osób które uczciwie chcą z narodem właścicielskim państwa łączyć swoją przyszłość.

Nie można nazywać partią polityczną żadnego tworu organizacyjnego który ma cele dotyczące życia społecznego i politycznego państwa inne jak cele Narodu Polskiego. Politycznymi można nazywać tylko organizacje które zmierzają do wspólnych z Narodem Polskim celów.

Tu jeszcze podkreślę że podstawowy warunek udzielanej komuś łaski tolerancji jego odmienności jest jego zgodność z rozumienie dobra (szerzej natury, jeszcze szerzej prawości) - z takim rozumieniem i praktyką wobec innych i oraz w życiu publicznym państwa jak ma go jego naród właścicielski, a podstawowym warunkiem równouprawnienia jest właśnie zgodne zmierzanie do wspólnych celów z łaskawcą - z tym narodem.

Inaczej mówiąc, to partie (grupy osób), które zamierzają wprowadzać do polityki państwa cele inne jak jego naród właścicielski NIE MOGĄ BYĆ RÓWNOUPRAWNIONE w życiu politycznym z organizacjami i partiami politycznymi. Nie mogą być podmiotami polityki.
- Nikt ich nie może traktować jako partie polityczne. - Nie mogą i organa rejestracyjne partii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
Jarosław Ruszkiewicz, 2019.08.23 o 21:21
To wg Ciebie jestem gorszy od tych co chcą za pislamem?
Piszę tylko o tym co mamy a nie co chcemy mieć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
miarka, 2019.08.23 o 21:40
Nie. Tylko już kiedyś PiSałem, że nadzieja umiera ostatnia. Jeszcze dawniej pisałem o dantowskim napisie na bramie piekła "Lasciate ogni speranza" - diabeł mówi: "Poniechajcie wszelkiej nadziei", PiSlamiści też nas chcą przekonać do życia bez nadziei. "Prawnicy" i "poprawnopolityczni" to samo.

A "nie dać się" to najpierw trwać przy tym "co chcemy mieć", to pamiętać "O co walczymy".
To daje powera.

Poprzestawanie na tym co mamy to tyle co "nie dać się zwyciężyć złu". - Patrzenie na to czego chcemy w motywacji swoich decyzji i czynów, to już "zło dobrem zwyciężać" - bo normalni chcą dobra i gdzie potrafią instalują dobro.
Owszem, to wymaga odwagi, ale ... do odważnych świat należy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
interesariusz, 2019.08.23 o 21:43
No to weźmy pewną spółdzielnię mieszkaniową,
prezes postanowił się obłowić, aby to zrobić, musiał się utrzymać przy władzy na czas kradzieży i czas przedawnienia.

Aby się utrzymać, potrzebował garstki oddanych popleczników, nic łatwiejszego, mógł ich obdarować mieniem spółdzielczym, a jakże, podzielił się ochłapami. Zresztą, znaleźli się tacy, co go ślepo popierali za same obietnice.

Sam nie wytrwał założonego okresu. Dlaczego? Poplecznicy doszli do wniosku, że ciągle musi im coś dawać, a po pewnym czasie nie było już z czego. No to prezes poszedł w odstawkę.

Ale nie poniósł odpowiedzialności. Dlaczego? Bo władzę objęli jego poplecznicy. Ale nie byli solidarni, i sami wzięli się za łby. Potem wykrystalizowały się dwie zwalczające się grupy, powiedzmy PO i PI. Wystarczająco długo rządzili, raz PO, raz PI, aby przestępstwa prezesa się przedawniły.

Jak jest teraz. Nadal raz PO, raz PI. Ale nie działają w zmowie. Autentycznie się zwalczają, przynajmniej w kwestiach wizerunkowych.

To, że kiedyś wszyscy byli poplecznikami, nie ma żadnego znaczenia.

Ważna jest biegłość w sztuce rządzenia. Dopóki nie wymrą, nikt im nie zagrozi.

A jest to spółdzielnia. Naprawdę, każdy może kandydować do władz. Tyle, że nigdy nie zostanie wybrany. Spółdzielcy wolą u władz znanych złodziei.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Historyjka nie jest zmyślona.
(c) interesariusz
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
Robik, 2019.08.24 o 07:52
"jest to identyczny parasol ochronny jaki mają pewne polskie ośrodki polityczne ze strony osławionej WSI czy Mossadu, CIA, GRU albo BND?"
Pytam tylko z ciekawości: który to "polski ośrodek polityczny" korzysta z parasola ochronnego GRU?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania 
Jarosław Ruszkiewicz, 2019.08.24 o 08:24
Tego nie wiem. Wymieniałem tylko potencjalnych "opiekunów".
Nie sądzę żeby GRU nie brało w tym udziału.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Znowu skazani na PO-PiS czyli mafijne rozważania   
finka, 2019.08.25 o 18:21
Z mojej strony już nigdy więcej głosowania na mniejsze zło więc POPiS, PSL odpada. Dałam się nabrać na rzekomego antsystemowca Kukiza ale dochodzę do wniosku, ze rację mają ci co mówią, ze wybory byłyby zakazane, gdyby mogły coś zmienić. Tym niemniej jako niepoprawna optymistka uważam, że trzeba próbować i wspierać oddolne zmiany zajrzyjcie na inicjatywę 1Polska, która nie w tych wyborach szans ale ja staram się im pomóc zbierając podpisy, choć czasu mało.
+1polska.p
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
niewierni
interesariusz → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Kowidowa rodzina
Jarosław Ruszkiewicz → Jasiek
Re: Kowidowa rodzina
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Kowidowa rodzina
Jarosław Ruszkiewicz → Jasiek
Re: Kowidowa rodzina
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: USA - zbrodnie przeciwko ludzkości
Jasiek → Jarosław Ruszkiewicz
Re: USA - zbrodnie przeciwko ludzkości
Anna PK. → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Jarosław Ruszkiewicz → Wican
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Wican → Anna PK.
Re: Szarańcza o Nowym Imieniu
Leonardo da Vinci → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Alfax → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
Anna PK. → miarka
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Ukraina rozpoczyna „ludobójstwo łupkowe”
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
więcej…