Jarosław RuszkiewiczTen blog znajduje się w serwisie niepodległy.pl
Dowiedz się więcej.
 

« niepodległy.pl
 strona główna działy tagi o autorze szukaj 
Polska (tylko blog)2019.08.11 09:46

Dlaczego nie zagłosuję na PiS

 
 
Dla uspokojenia dodam szybko, że na Platformę też nie. Ani na SLD ani na...itd.
 

Jak już wielokrotnie podkreślałem, nie zajmuję się zbytnio polską sceną polityczną. Powodów jest kilka, najważniejszym jest jednak ten, że od śmierci gen. Sikorskiego i konferencji w Jałcie  Polska przestała być podmiotem a stała się przedmiotem polityki międzynarodowej.

I na nic zdadzą się tutaj entuzjastyczne wspomnienia o heroicznym przejściu (dzięki Solidarności i okrągłemu stołowi) od komunistycznego totalitaryzmu do „wolnej” Polski. Całe to przedsięwzięcie zostało starannie wyreżyserowane i przeprowadzone, gdzie polskie społeczeństwo odegrało rolę użytecznego idioty.

Wykorzystano najlepsze cechy Narodu Polskiego takie jak właśnie rzeczona solidarność i umiejętność mobilizacji w trudnych chwilach, do przeprowadzenia wielkiej hucpy, która za cel miała wszystko tylko nie odzyskanie wolności. Posłużono sie wspaniałymi ludźmi, których bardzo szybko się pozbyto. Przynajmniej tych, których nie dało sie skorumpować władzą

Podział polskiej polityki na ugrupowania mieniące się „lewicą” czy „prawicą” jest czysto formalny i iluzoryczny. To najzwyklejsza akcja marketingu politycznego, gdzie partie starają się zagospodarować elektorat wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści w postaci dostępu do stanowisk politycznych wiążących się z prestiżem i wymiernymi profitami. W tej karuzeli nikt nie jest stratny bo każdy dostaje swoje 5 minut.

Oszukiwany jest tylko Naród, który głosując na określona partię (bo już nie ludzi) legitymizuje poczynania polityków.

I tak to się kręci. Bo zasady kardynalne są bez zmian i żadna rządząca ekipa nie śmie a przede wszystkim nie chce (i pewnie nie może) ich zmieniać.

Należą do nich:członkostwo w Unii, w NATO, wyprzedaż majątku narodowego i zasobów naturalnych, wspieranie agresywnej, imperialnej polityki amerykańskiej (zdominowanej przez neokonserwatystów i AIPAC), wspieranie interesów Rosji. To duży skrót myślowy ale oddaje moim zdaniem rzeczywistość.
W takiej sytuacji jasnym jest, że nie ma tu już miejsca na realizację interesów Narodu.

Mam pełną świadomość, że krytykując na Nowym Ekranie  partię PiS narażę się wielu, pewnie wszystkim. Ale wiem też, że nie o to chodzi, żeby się wszystkim podobać, to nie jest konkurs piękności.

Jestem  szczerze przekonany, że znalazłbym  wartościowych ludzi po każdej stronie barykady. Barykady wzniesionej sztucznie przez złych ludzi.

Polaryzacja społeczeństwa to gra stara jak świat. Divide ed impera.

Wracając do kwestii tytułowej. Dlaczego nie zagłosuję na PiS ?

O Platformie nie będę pisał bo to wiecie wszyscy doskonale i szkoda klawiatury.
Zanim zaczniecie na mnie warczeć odpowiedzcie mi na kilka pytań.

1. Dlaczego Porozumienie Centrum tak gorąco opowiadało się za bandycką prywatyzacją (zwaną inaczej „reformą” Balcerowicza) ?

2. Dlaczego PiS poparł traktat lizboński a Prezydent Kaczyński go podpisał?

3. Dlaczego Prezydent Kaczyński tak entuzjastycznie witał w Polsce B'nai B'rith ?  (Zdelegalizowaną przez Prezydenta Mościckiego)

4. Dlaczego PiS popiera wysyłanie polskiego żołnierza by walczył i ginął w obronie cudzych interesów?

Katastrofa prezydenckiego samolotu pokazała wyraźnie jak złe media (a nawet zmanipulowani blogerzy) mogą poróżnić ludzi. Wszystkim wydaje się, że uczestniczą w czymś wielkim, doniosłym. W czymś co ma służyć Ojczyźnie. A wszystko to jest nową hucpą mającą jeszcze bardziej poróżnić Polaków.

Ci, którzy podsycają takie nastroje nigdy się nie kłócą.

Oni już wiedzą jaki scenariusz realizują. A cały ten medialny jazgot służy tylko i wyłącznie temu, by Polacy nigdy się nie porozumieli i nie wybrali rządu POLSKIEGO dbającego wyłącznie o polskie interesy.

W pewnej słynnej, carskiej fałszywce znajdziemy taki oto zapis:

„Pod kierunkiem naszym lud zniszczył arystokrację, która stanowiła jego obronę naturalną i karmicielkę, a to dla zysków własnych, związanych w sposób nierozerwalny z dobrobytem ludu. Obecnie wobec zniszczenia arystokracji lud popadł pod ucisk dorobkiewiczów sprytnych, wzbogaconych, którzy niby jarzmo bezlitośnie zwalili się na robotników.”

i dalej:

„(...) rozplenić wady narodowe, przyzwyczajenia, namiętności, warunki współżycia, aby nikt nie mógł zrozumieć tego chaosu, oraz aby ludzie przestali pojmować się wzajemnie.(...)”

Cytować można by jeszcze długo...

Chcemy dalej pełnić rolę „użytecznych”?

 -----------------------------------------------------------------------------------------------

 • @SpiritoLibero
  Ochoczo oddał.
  Nieodpowiedzialny ten kto głupiemu losy państwa powierzył. Nikogo nawet nie rozliczył.
  A nazbierało się tego.
  Czy Lech Kaczyński musiałby umrzeć gdyby J. Kaczyński zapoczątkował reformę państwa?
  Mam taki wewnętrzne przekonanie (nie bez podstaw) że J. Kaczyńskiego nie jest tą osobą, która zreformuje Kraj. Oczywiście do wyborów pójdę, nic gorszego jak je storpedować i będę głosował z przymusu na PiS. Ale masz rację ten człowiek kraju nie jest w stanie zreformować.
  Dlatego MY MUSIMY SIĘ ZORGANIZOWAĆ W CELU PRZEJĘCIA WŁADZY.
 • @box2008
  No to nie siedź w domu!
  A może byś tak coś zrobił, żeby wyrwać się z tego zaklętego kręgu? Z tej karuzeli kanap? (Matrixu?)
  Siedząc na 4literach możesz nabawić się tylko hemoroidów.
  I nikt Ci nie każe zakładać partii. 
  Przyłącz się. Jak będziesz chciał, to czekamy. 
  Na rozsądnych Polaków.
  (adres se znajdziesz :)
  Pozdrawiam.
 • @Ramos12
  "Przegraliśmy wojnę z agenturą" cyt. z pamięci
  Józef Piłsudski
 • @Polonia
  "Trzeba wybrać tych, którzy jako jedyni zastali, żadna inna frakcja."

  Rozumiem, ze Pani to "konserwatystka" jest?
 • @Ramos12
  Oczywiści! Jeśli będzie to partia "systemowa", nawiązujaca do żydobolszewi, magdalenki i stołu to tak.

  Nowa Idea Polska musi opierać się jedynie na kilku wartościach sprawdzonych. Miłość do Kraju, do Narodu i do Boga. I do Pracy.
  To tak w dużym skrócie. 
  Wszelkie talmudyczne obleśności muszą być jak najszybciej wyrugowane.
 • @Agamemnon
  Myślę, że Lech Kaczyński zginął w wypadku, jak ok 6000 ludzi rocznie w tym kraju. O martyrologi na ten temat pisałem w komentarzu wyżej.

  "Czy Lech Kaczyński musiałby umrzeć gdyby J. Kaczyński zapoczątkował reformę państwa?"

  Ale On zginał. Jeszcze nie wiemy jak, bo wszyscy kłamią. A jego najwięksi "przyjaciele" (czyt. mocodawcy) wiedzą ale nie powiedzą...


  "Dlatego MY MUSIMY SIĘ ZORGANIZOWAĆ W CELU PRZEJĘCIA WŁADZY."
  No... W końcu ludzkim głosem przemówił ktoś... (Wigilię mamy?:D))))
  To oczywiście żart. (
  Bo jeszcze mi ktoś zarzuci,że za zwierzaka cię mam ....)
 • @Agamemnon
  Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego chyba NIKT nie jest w stanie zreformować tego kraju? To jest ciekawe pytanie. Nawet wygrane wybory i prezydent nie wystarczył. Potrzbne są też _wolne media_. A takich nie mamy.
 • @Bendix
  No właśnie...
  Trzeba odzyskać media.
  (o tym już w carskich fałszywkach pisali...:)
  Pozdro.
 • @SpiritoLibero
  Proszę bardzo. Przedstawię Panu mój punkt widzenia z mojej strony obserwacji, a powiem Panu obserwuję trochę życia i wyciągam wnioski. A wniosek jest taki, że moja cierpliwość w słuchaniu i oglądaniu nieustanej krytyki PiS-u dobiega końca. Stąd taki emocjonalny wpis dla Pana. Proszę o wybaczenie.
  Przez dobre cztery lata jestem ciągle obrażana, wyzywana i poniżana, a tylko dlatego że mam odwagę czasami bronić PiS. Pan tego nie zrozumie, Pan przecież głośno mówi, że nie zagłosuje na PiS, Pana ominą te bluźnierstwa, które przez lata spadają na zwolenników PiS-u. 
  Pan będzie z tych 'poprawnych' politycznie.
  Jeszcze raz przepraszam za poprzedni wpis.
 • @Bendix
  Właśnie o tą nieudolność mam do PiS największy żal. Mając premiera, prezydenta i dużą część społeczeństwa za sobą, PiS dał sie wciągnąć jak sztubacy w srawy małe. Zostawił sprawy duże. Uległ grzechowi nepotyzmu, np. w spółkach Skarbu Państwa, i nie mówię tu o wymianie prezesów czy zarządów. Wszedł w mariaż z Lepperem i Giertychem. 
  Moim zdaniem, jeżeli zaczeło się walić Jarosław kaczyński podał rząd do dymisji znacznie wczesniej i na koniec opublikował raport o stanie państwa, myslę, że PO by nie porządziło dłużej jak 2 lata. 
  A tak .. ani Jarosław Kaczyński się na swoich błędach nie nauczył ani PiS. Słuchałem co Jarosław Kaczyński ma do powiedzenia w sprawie gospodarki. No i stwierdzam, że nie ma nic do powiedzenia. Wieje pustką. Możemy się spierac czy pustka PiSowska jest mniejsza czy większa od pustki PO ... lae mamy do wyboru między złem za złem (tu mówię tylko i wyłącznie o gospodarce). Każdy wybierze zło mu bliższe i nic .. ale to nic sienie zmieni w Polsce jeżeli chodzi o gospodarkę. 

  Tu się skłaniam zdecydowanie do słów Agamemnona, że władzę w Polsce trzeba przejąć, bo PO-PIS nas zrujnuje, na różne sposoby ale skutek będzie ten sam.
 • @SpiritoLibero
  Ja zawsze uważam, ze przy wybieraniu polityków, należy odłożyć na bok emocje i podejść do tego tak, jak przy zatrudnianiu, powiedzmy, hydraulików. My nie musimy ich lubić, ale oni powinni umieć naprawić ten kran. Politycy nie są ósmym cudem świata, ale w ustrojach demokratycznych są wynajmowanymi na cztery lub pięć lat fachowcami od rządzenia. PO już pokazała, że ma dwie lewe ręce. Rząd PiS był sprawniejszy. Jeśli Pan obrazi się na tę partię i nie będzie na nią głosował, to zapewni sobie następne cztery lata rządów nieudaczników. Z hydraulikami by się Pan tak nie cackał. Poza tym zawsze należy szukać czegoś trochę lepszego, a nie dużo gorszego.
 • SpiritoLibero:
  To nie głosuj.
  Jestem jednak jakoś dziwnie spokojna, że po wyborach nie zamilkniesz i będziesz zawzięcie komentował przebieg zdarzeń, w których nie brałeś udziału. Innymi słowy: będziesz się wymądrzał. 
  Przypomina mi to dyskusję z człowiekiem, który mnie przekonywał, że to kiepska książka, tylko nie splamił się jej przeczytaniem.
  Pamiętaj o zasadzie: nieobecni nie mają racji, więc pozostaną Ci (już powinny pozostać) tematy z zakresu zmiany pogody, zasiewów, typów do festiwalu Eurowizji lub kto wygra "Bitwę na głosy".
  Pozdrowionka.
 • @SZUKAM
  Khm... W gospodarce nie miał nic do powiedzenia? Pamietasz propozycje 1% podatku obrotowego od firm? Jaki krzyk sie podniósł że to niezgodne z przepisami UE. A na Węgrzech własnie Orban to wprowadził. Dzieki temu niemozliwe bedą machloje typu "rebranding" i wycofanie calej kasy bez podatku do innego kraju.
 • @SpiritoLibero
  Niedaleko od Pańskiej notki wisi ostatnia notka Coryllusa, który właśnie zasugerował, że on też nie ma zaufania do PIS-u. Ma jednak zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Marii Kaczyńskiej, a ja go rozumiem i całkowicie się z nim zgadzam. Poza JK i AM nie ma w Polsce innych mężów stanu, a ja im ufam, mimo pewnych błędów jakie popełnili (np. koalicja z Samoobroną). Pan nie ma zaufania do nikogo, no więc do kogo Pan właściwie mówi i pisze? Czy nie obawia się Pan, że przyjmując takie stanowisko nolens volens wspiera Pan załganych i parszywych cyników w rodzaju Urbana i Palikota? Poglądy tych ostatnich nazywam panświnizmem: Kiedy już wyszło w całej krasie na jaw, że komuniści i postkomuniści to świnie i nie można ich już skutecznie bronić, wtedy się mówi, że wszyscy są świniami, żeby ludzie przypadkiem nie zaufali komuś, kto świnią nie jest. Kiedy podobnie okazuje się z ludżmi PO, to ... itd. 
  Uwag o panświnizmie proszę przypadkiem nie brać do siebie, chciałem tylko wskazać na nieoczekiwane konsekwencje Pańskiego stanowiska. 
  Pozdrawiam
 • @SZUKAM
  Żadnego PO/PiSu nie będzie.Jak na razie "świetnie " funkcjonuje PO/SLD +PSL. Myślę,że tego udowadniać nie trzeba bo aż bije po oczach. Dla mnie jest jasne,że wszyscy ,którzy stawiają PiS w jednym szeregu z PO,SLD,PSL-em ,to agenci. Jak można pozbyć się wyborców ,których w żaden sposób nie da się przeciągnąć na swoją stronę? Jedyny najskuteczniejszy sposób, to wmówić im, że wszyscy są tak samo beznadziejni,po co iść na wybory? Dziwne,że nikt tych zniechęcających artykułów nie zamieszcza w miejscach odwiedzanych przez lemingów.Ja nie jestem człowiekiem wykształconym,ale swój rozum chłopski mam. Proszę sobie obejrzeć Nocną Zmianę cz.4 (sam początek), tam jest odpowiedź ,dlaczego taki zajadły atak jest bezustannie skierowany w PiS (kiedyś w PC) .(Dla mnie PiS to najmniej zinfiltrowana przez agentów partia.)
  Komu zarzucano zaniechanie "prywatyzacji" ? Kto próbował pousuwać starą gwardię ze stanowisk,mimo jazgotu mediów (obsadzać ludźmi wyłonionymi w drodze konkursów:patrz dyrektorzy PZU,jako pierwsi musieli ustąpić powracającym za Tuska komunistom z poprzednich naborów).Jaki był stan państwa jedynie po dwóch latach rządów ? P.L.Kaczyński szefował NIK ,więc afery prywatyzacyjne musiał znać,stąd Jego nacisk na gospodarkę,wymiar sprawiedliwości . Co do oskarżeń o semityzm, to posłużę się tylko jednym przykładem.Podczas oficjalnej wizyty w Izraelu, nie chcieli dopuścić ojców z R.M . Wtedy pan prezydent zagroził,że wraca do kraju i po 40 min przyszła zgoda . To się nazywa mąż stanu . A rola w Gruzji? A nacisk na Unię,by sprawom Polsko/Rosyjskim nadać status Unia/Rosja ? A choćby taki fakt,że pomimo sprawowania wysokich urzędów,nadal pozostał człowiekiem niezamożnym, praktykującym katolikiem, dobrym mężem ,synem, bratem ?(kto w małym nie jest wierny,ten i w wielkim wierny nie będzie). A muzeum Powstania Warszawskiego ? Wspomnę jeszcze działalność komisji sejmowych wymierzoną w PiS . Mnie to wystarczy, bo przez lata się nauczyłam,że kogo najbardziej atakują,tego najbardziej się boją. 
  Możecie sobie czekać do usr..ej śmierci na idealnych kandydatów czy idealne partie. Ja nie mam tyle czasu ,a chcę jeszcze za życia zobaczyć rządy kogoś,kto o Polskie interesy zadba . Wszystkie te narodowościowe organizacje są nieźle zinfiltrowane,i mojego głosu nie zmarnuję na nich. A nawet gdyby żółtodzioby przejęli władzę,to pomimo najszczerszych chęci,układ ich wyroluje.I pomyślcie,co Kaczyński ma do stracenia? Wszystko prócz życia już stracił. Ja mu ufam. Nikt nie jest nieomylny,ale tylko ten się nie myli,kto nic nie robi. Więc wybieram Go z Jego niedoskonałościami, uczciwymi intencjami i ogromnym doświadczeniem życiowym. Nie ma innej możliwości i dłuuuuugo jeszcze nie będzie.
 • "krytykując na Nowym Ekranie partię PiS narażę się wielu"
  Nikt nie wyda dekretu o obowiązku kochania i wiary w PiS, w Jarosława Kaczyńskiego nawet po 10 kwietnia 2010. Jest tylko kwestia jak nieraz piszecie w Polacy.org o PiS, jest kwestia JĘZYKA i braku proporcji. To cechuje np Grossa, który nie ma pretensji do rzeźników żydów z innych narodów, ale do Polaków wśród których się wyuczył, wychował BARDZO DOBRZE sobie za komuny żyjąc. 

  Miejcie umiar w ocenach. System jest jaki jest. Należy w tym roku atakować przede wszystkim PO, SLD, PSL. One też odpowiadają za te kwestie które poruszyłeś. 

  Długi marsz do prawdziwej Polski wymaga rozwagi, cierpliwości, odpowiedzialności za państwo, na Naród Polski. Walka teraz z PiS to promocja PO-SLD-PSL i rozłamowców sprzyjających PO-SLD. 

  PiS ma swój nowy projekt Konstytucji RP, chcemy mieć taką, czyli wolimy SLD. 


  W imię Boga Wszechmogącego!
  My, Naród Polski,
  składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości,
  pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów
  związanych z chrześcijaństwem,
  wdzięczni poprzednim pokoleniom
  za ich wytrwałą pracę, poświęcenie i ofi ary dla Polski,
  zrzuciwszy jarzmo obcej przemocy i komunizmu,
  zobowiązani do zachowania i umocnienia
  niepodległego Państwa Polskiego,
  pragnąc Rzeczypospolitej silnej prawdą,
  uczciwością i sprawiedliwością,
  naszą wolność i odpowiedzialność za los współczesnych
  i przyszłych pokoleń Narodu
  wyrażamy na kartach tej Konstytucji,
  która jest najwyższym prawem dla Rzeczypospolitej.
 • @mnich zarazy
  Dokładnie, Kazimierz Wielki wspierał żydów i oddał Śląsk. Zdrajca znaczy, kosmopolita, libertyn za młodu, parch ;) Można krytykować PiS, ale (JEŚLI) kiedy będzie rządził, a teraz to jakiś obłęd! Walka z opozycją, stawiacie się na miejscu agentury i tych których tak krytykujecie. 

  Warto to przemyśleć. Kto Was tak wypuszcza? Jeden sprytny agent wpływu potrafi nieraz ogłupić 8 mln wyborców i nie mówię tu o Jarosławie Kaczyńskim, który MIAŁ zginąć z śp Bratem pewnie w nagrodę za wspieranie żydów, masonów i cyklistów, bo sam byłem cyklistą jakiś rok formalnie w stowarzyszeniu cyklistów :)
 • @wronski111
  Za globalizacją, za nwo jest niewielki odsetek wyborców PiS i może połowa działaczy PiS, albo nawet nie. Zatem równanie PiS z tą bandą new world order nie jest sprawiedliwe.
 • @Lancelot
  Jak miło spotkać mądrego człowieka :) Toż to tłumaczę tu od wielu dni w 300 komentarzach. 


  Autorze - ku refleksji, walka z PiS racjonalna z każdego punktu będzie dopiero po wyborach, które są w tym roku plebiscytem, referendum. To nie są zwykłe wybory jak w 2005, czy 2007 roku.
 • @alchymista
  I kolejny rozsądny człowiek :) Żarty po 10 kwietnia 2010 skończyły się na zawsze. Nie zgadzam się że PiS jest antyrosyjski, PiS jest racjonalny, jest też antyniemiecki :) Niestety był, jest nazbyt proamerykański, ale to się kiedyś może przydać. Polityka to sztuka wyboru mniejszego zła. Na dobro będziemy musieli jeszcze poczekać, dobro oznacza konieczność wykreowania ruchu katolicko-narodowego. Masoński trochę PiS, aż tak daleko w katolicyzm i wartości de facto nacjonalistyczne nie pójdzie. Nie PiS z Lipińskim, Szydło, Ziobro itd i nawet Kaczyńskim. To nie jest ich wizja, Kaczyński jest raczej jak Piłsudski. 

  Osią konfliktu jest stosunek do new world order i PiS opóźnia wchłanianie Polski, został więc... PO-spieszony w Katyniu. PO-SLD gorliwie chce w nwo zanurzyć się po szyję, zaś chłopki PSL to ruskie towarzystwo szyjące swoje gry, ci mądrzejsi przeszli do PiS, ale nie wiem czym im można do końca ufać.
 • @jazgdyni
  Libertarianin głosuje na PiS??? Chyba zatem wygramy te wybory, ludzie naprawdę zmądrzeli przez te lata od 2005, a właściwie od 1989. Mało nam jeszcze UD, KLD, UW, SLD, PSL? Dosyć na zawsze! Zaś NACISK na PiS jeszcze przed wyborami istotnie to środowisko zmieni, oni nie będą mieli komfortu rządzenia róbta co chceta wolna jazda bez trzymanki, bo będą na PO-stronku mediów, także pod naszym okiem. PiS będą krytykować wszyscy, także... zwolennicy, wyborcy jak to było ze śp Lechem Kaczyńskim do 10 kwietnia 2010.
 • @SpiritoLibero
  To nie był wypadek w Katyniu-Smoleńsku, ani przypadkowy skład pasażerów przynajmniej w połowie, nawet mord na ludziach PO, SLD, PSL miał swoje znaczenie - nikt nie jest bezpieczny, zatem nas słuchajcie... To był bez precedensu w dziejach geopolityczny zamach stanu, ludobójstwo wg listy proskrypcyjnej. Wierzysz w liczne spiski, ale tu jakoś nie. Tracisz wiarygodność. Nie oskarżamy Rosji mówiąc o zamachu, nie wiemy KTO to zrobił, czy było więcej stron, ale Rosja zacierała ślady, mataczy dalej. Winny tak robi tylko i strona pogardzająca słabszą, bo co nam zrobicie... no nic. Nie będziemy wam ufać i tyle.
 • @Peregrin Tuk
  Boże dziękuję za każdego mądrego Polaka w NE!
 • @Agamemnon
  Ja także merytorycznie wg moich kryteriów katolicko-narodowych krytykuję PiS za brak troski o byt Polaków, tych poniżej średniej w dochodach, czy raczej ich braku... I to właśnie trzeba zrobić - ZORGANIZOWAĆ SIĘ pod szyldem PiS, niekoniecznie w partii PiS skoro ona taka "zła". Powstanie Ruch im. Lecha Kaczyńskiego, mam nadzieję że tam się WSZYSCY spotkamy.
 • @box2008
  Ludzie zapraszam do mypis do grupy Jarosław Kaczyński którą moderuję :):):) Tam jest forum, możemy się my pisowcy spotkać i pogadać, są trolle zapewne z PO, ale zaledwie kilku, a tak sami swoi.
 • @Polonia
  Hucpa czy chucpa, a może jednak Autor ma trochę racji, w końcu demokracja, wolność poglądów, jest wielu patriotów którzy na PiS reagują alergią. Rzecz w tym żeby taki wielki front antypisowski wspierany przez zagranicę... wszelkie mniejszości, lewactwo, masonów... w tym roku nie doprowadził do ponownego wyboru PO-SLD-PSL. Na rozcieńczanie PiS przyjdzie czas, teraz kondensujemy.
 • @Bendix
  Media tworzą się na naszych oczach, a czymże jest NE? Nie jest lepiej niż w Salonie24? Lepiej :) Acz tam też był luz niekiedy, zanim nas s-PO-niewierano. Prawdziwe media muszą być bliżej ludzi, gazetki lokalne, spotkania na żywca z takimi pasjonatami jak SpiritoLibero też :)
 • @SZUKAM
  Nie poprawisz sytuacji oddając Polskę PO-SLD-PSL na kolejne 4 lata. Odbić się można organizując opozycję alternatywną do rządów PiS. Tak to widzę i wiem że mam rację. Wtedy można nawet z PiS wyjąć paru parlamentarzystów, może też z PO. Spokojnie ludzi, wszystko ma swoje miejsce i czas. PiS nie jest bytem doskonałym, kiedy się wypali będzie miejsce na różne nurty prawicy, ruchu narodowego. Wszelkie komitety jeżeli tylko spełnią warunki ordynacji, to będą tylko oczopląsu dodawały wyborcom. Kto zagłosuje na jakiś tam komitet powstały z kosmosu nawet jeżeli będzie tam kilka znanych nazwisk? Skoro Mikke ma szanse na 1-3%, to inni na jeszcze mniej! Na dodatek na lewym skrzydle są dziwne ruchy, PPP rośnie w siłę, Krytyka Polityczna od lat w mediach bywa. SLD promuje towarzysz Smolar. 

  Te wady PiS były wymuszone sytuacją. Błędem było podjęcie koalicji z LPR, Samoobroną zamiast zarządzenia nowych wyborów. Nie było rady, nowe wybory zimą 2006 i byłoby co by było. Już minęłaby kadencja, już mielibyśmy kolejne wybory, nowy rząd. Taki pat wyborczy może być także w tym roku.
 • @Bendix
  Bardzo mi się taki podatek obrotowy podoba dla korporacji zagranicznych i gigantów krajowych których na to stać. To hańba żeby CIT w tak dużym kraju przynosił takie grosze. Złodzieje, kto ma Polskę utrzymywać, ludzie którzy na głowę nie mają nawet 1500, nawet 1000, a niekiedy nawet 500zł? Takich doi się VATem, haraczami pośrednimi, praktykami monopolistów, choćby węgiel po 700zł pod dom z dowozem, tyle co emerytury ze strasznego KRUS. Tona węgla za emeryturę.
 • @nostromo
  Nawet do Macierewicza mam ograniczone zaufanie za przedziwną biografię od lat 60-tych i bytowanie z michnikowszczyzną, wiele innych spraw (był wątek w NE o Macierewiczu), ale do córki śp Lecha Kaczyńskiego mam pełne zaufanie, do Jarosława po 10 kwietnia 2010 i akcji PJN... już też bliskie 100%. 

  Wolimy Muchę z PO, Senyszyn z SLD=PPR=KPP w sejmie, czy Martę Kaczyńską?

 

 
194 odsłony   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: mega hucpa, wielka hucpa, hucpa.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: "Papierek lakmusowy" za kilka miliardów
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: PO PiS górą!
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Co Polska ugrała na Białorusi?
miarka → Jarosław Ruszkiewicz
Re: Inwazja ultraCovidowców
miarka → Lcoyote
Re: Inwazja ultraCovidowców
Lcoyote → miarka
Re: Inwazja ultraCovidowców
miarka → Lcoyote
Re: Inwazja ultraCovidowców
Lcoyote → miarka
Re: Inwazja ultraCovidowców
miarka → Lcoyote
Re: Inwazja ultraCovidowców
Lcoyote → miarka
Re: Inwazja ultraCovidowców
miarka → Lcoyote
Re: O świrusie koronnym raz jeszcze
miarka → Lcoyote
Re: Inwazja ultraCovidowców
Lcoyote → miarka
Re: Inwazja ultraCovidowców
miarka → Lcoyote
Re: O świrusie koronnym raz jeszcze
Lcoyote → miarka
więcej…